Російський Північний потік-2 стикається з купою проблем і перепон - оператор Nord Stream

29 вересня 2016, 08:08
Проект Північний потік-2 стикається вже зараз із значними перешкодами

Про це заявив директор з комунікацій компанії Nord Stream Ульріх Ліссек, передає Прайм. Однак перерахувати ці перешкоди він відмовився.

За його словами, газопровід має запуститися у 2018-19 році відповідно до озвучених раніше термінів.

Відео дня

"Оцінка доцільності проекту вже закінчена, і розпочато оцінку його впливу на екологію. Очікується, що тендер з укладання труб буде завершено до кінця 2016 року", - підкреслив Лісик.

Крім того, віце-президент компанії Engie Філпп Ведренн сказав, що структура власності проекту обговорюється. На думку Ведренна, проект є дуже важливим для майбутнього газової галузі Європи.

Нагадаємо, що в травні 2016 року проти будівництва газопроводу виступив держсекретар США Джон Керрі, який був упевнений, що Північний потік-2 матиме негативний вплив на Україну, Словаччину і Східну Європу.

А на початку серпня цього року уповноважений представник Держдепартаменту США з питань світової енергетики Амос Хохштайн заявив, що Північний потік-2 позбавить Україну $2 млрд доходу від транзиту російського газу в Європу, що може привести українську економіку до колапсу.

Крім того, в липні 2016- го антимонопольний комітет Польщі UOKiK відмовив в узгодженні будівництва Північного потоку-2, пояснивши, що це може привести до суттєвого обмеження конкуренції. Але пізніше Газпром і п'ять його європейських партнерів (Shell, OMV, ENGIE, Uniper і Wintershall) відкликали заявку на створення спільного підприємства по Північному потоку-2.

Показати ще новини
Радіо NV
X