Російські ЗМІ розповіли, як "ЛНР" і "ДНР" розраховуються за продукти з російськими постачальниками

20 лютого 2017, 13:09
Влада самопроголошеної так званої Донецької народної республіки вигадала схему, за якою здійснює безготівковий розрахунок з постачальниками товарів із Росії, пишуть Ведомости

Раніше доводилося платити лише готівкою. Гроші перевозили в сумках або в фурах.

Один з імпортерів сказав газеті, що йому "не подобався" такий спосіб оплати, оскільки він представляє "законослухняну компанію".

Відео дня

Ще влітку 2015 так звана влада "ДНР" зобов'язала суб'єкти республіки, які беруть участь в оборудках, відкрити рахунки в Республіканському банку, а російських постачальників - у небанківських кредитних організаціях (НКО). Ця умова стало обов'язковою для здійснення зовнішньоторговельних операцій з Росією.

Російським компаніям запропонували відкрити рахунки в московському ТОВ НКО Центр міжнародних розрахунків (НКО ЦМР), кілька філій якого розташовані в Ростовській області.

У квітні 2016 року НКО ЦМР отримала ліцензію і стала банком «Центр міжнародних розрахунків» (ЦМР банк). Ім'я власника фінансової організації встановити не вдалося, але відомо, що він близький до ватажків самопроголошеної республіки.

Раніше повідомлялося, що в суботу, 18 лютого, РФ визнала дійсними документи, що засвідчують особу, видані так званою владою "ДНР" і "ЛНР".

Президент України Петро Порошенко, секретар РНБО Олександр Турчинов, міністр закордонних справ Павло Клімкін та МЗС України засудили дії Росії щодо визнання "документів".

Київ розцінює це як ескалацію конфлікту на Донбасі, продовження російської агресії та порушення міжнародного права.

У свою чергу міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що указ про визнання в Росії "документів", виданих на непідконтрольних українській владі територіях Донбасу, діятиме до виконання Мінських угод.

Голова МЗС РФ назвав визнання паспортів сепаратистів "гуманітарними міркуваннями".

Показати ще новини
Радіо НВ
X