Російські аналітики очікують долар вище 80 рублів вже цієї весни

2 березня 2016, 14:06
Долар навесні 2016 року може подорожчати на 10%

Як повідомляє РБК, таку думку висловив старший стратег Sberbank CIB Володимир Пантюшин. Ослаблення рубля спровокує чергове зниження цін на нафту в другому кварталі 2016 року

Відео дня

Навесні долар може подорожчати до 80-82 руб., заявив на брифінгу в середу, 2 березня, старший стратег Sberbank CIB Володимир Пантюшин. Ослаблення рубля спровокує новий цикл зниження цін на нафту, яке може початися вже в 2 кв. 2016 року. "У цьому випадку рубль знову почне падати. Але ми не очікуємо, що долар зміцниться быльше ныж $80-82 руб.", — сказав він.

Він погодився, що зростання цін на нафту носить лише тимчасовий характер. А плани по заморожуванню видобутку не дадуть відчутного ефекту в довгостроковій перспективі.

Більш того, на рубль продовжує тиснути очікуване підвищення ставки ФРС, каже Пантюшин.
"У разі підвищення, думаю, буде мало валют, які не впадуть по відношенню до долара", — вважає він.

В Sberbank CIB очікують, що до кінця року інфляція становитиме близько 8,5%. За його словами, вплив девальвації рубля на інфляцію поступово нівелюється, однак у 2-3 кв. 2016 року вона знову буде штовхати ціни вгору.

Нагадаємо, що деякі країни ОПЕК знизили виробництво нафти на 280 тис. барелів на добу – до 32,37 млн барелів. Однак Саудівська Аравія зберегла колишні показники. Влада країни виступили проти зниження видобутку.

Показати ще новини
Радіо NV
X