Російська піца в Україні, перевірки підприємців та інші головні новини бізнесу

1 грудня 2017, 19:06
ТОП головних новин українського бізнесу за 1 грудня від НВ Бізнес

1 Депутати хочуть продовжити мораторій на продаж сільгоспземель

Народні депутати запропонували Верховній Раді продовжити мораторій на відчуження сільськогосподарських земель ще на рік - до 1 січня 2019 року, "до моменту врегулювання на законодавчому рівні процедури обороту земель сільгосппризначення і розробки необхідних нормативно-правових актів".

Відео дня

Авторами документа значаться депутати з президентської фракції БПП, фракції Радикальної партії, і груп Воля народу і Відродження.

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення діє в Україні вже 15 років, з 2002 року, як "тимчасовий захід", який щоразу продовжувався.

2

Порошенко і Гройсман поспілкувалися з бізнесом і багато чого пообіцяли

Під час "діалогу з представниками бізнес-спільноти", президент Петро Порошенко повідомив, що 1 грудня підписав законопроект №7275, який також називають " маски-шоу стоп ".

Законом вводиться обов'язкова відеофіксація як під час обшуків, так і під час розгляду клопотань слідчим суддею.

Також, керівники держави запропонували бізнесу скасування мит і відстрочку сплати ПДВ на імпорт обладнання для модернізації з 2018 року.

Як пояснив президент, це буде сприяти підвищенню продуктивності праці, переоснащення виробництва на інноваційній основі і в цілому підвищення ефективності ведення бізнесу.

У свою чергу також присутній на зустрічі прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що дійсно, є можливість введення з 1 січня 2018 року розстрочки ПДВ, наприклад, терміном на 24 місяці на імпорт обладнання.

Крім того, Порошенко запропонував продовжити заборону на перевірки бізнесу. Глава держави заявив, що мораторій на перевірку державними органами малого і середнього бізнесу буде продовжений на наступний, 2018 рік.

3 Мінфін підтримав співпрацю держбанків і Укрпошти

Міністерство фінансів України вважає, що Укрпошта може співпрацювати з державними банками, але не купувати їх.

У міністерстві заявили, що підтримують необхідність більш широкого проникнення фінансових послуг і забезпечення фінансової інклюзивності, для реалізації цієї мети готові підтримати ініціативи щодо налагодження або розвитку стратегічного партнерства між державними банками і поштою.

4 Продажі автомобілів впали вперше з початку року

У листопаді 2017 року продажі нових легкових автомобілів знизилися на 1% в порівнянні з листопадом минулого року - до 7677 одиниць. В результаті ринок, вперше з початку року, продемонстрував негативну динаміку до показників 2016- го.

Найбільшим попитом в листопаді користувалися автомобілі марки Toyota, другим за популярністю автомобільним брендом залишається Renault. На третьому місці з 20% -вим зростанням виявився чеський бренд Skoda. Замикають п'ятірку Volkswagen і KIA.

5 Російська мережа піцерій зайде в Україну

Російська велика мережа піцерій Додо Піца вирішила відкрити свої перші заклади в Україні в 2018 році. Мережа має намір розвиватися шляхом франчайзингу.

У наступні три-п'ять років компанія планує побудувати "велику мережу". "Будемо починати з середніх міст, а з них підемо в великі і малі міста", -повідомив засновник і співвласник компанії Федір Овчинников.

"Потенціал у країни великий. Очевидно, що Україна буде активно розвиватися", - зазначив він.

Такими були головні ділові новини п'ятниці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X