Росія звернулася до України з пропозицією не розривати авіасполучення між двома країнами

24 жовтня 2015, 02:16
На переговорах у Брюсселі в п'ятницю, 23 жовтня, Федеральне агентство повітряного транспорту (Росавіація) звернулося до української сторони з пропозицією скасувати припинення авіасполучення між двома країнами


За даними російської сторони, переговори відбулися на прохання України.

"Переговори відбулися у зв'язку з проханнями українських авіакомпаній вжити заходів щодо збереження регулярного повітряного сполучення між містами РФ і України", - повідомили в Росавіації.

Відео дня

Російський авіарегулятор заявив, що всі спірні моменти повинні вирішуватися в ході консультацій, а не шляхом заборон на польоти, - передає Інтерфакс-Україна.

"Згідно з угодою про повітряне сполучення і співробітництво, всі спірні питання повинні вирішуватися в ході консультацій між авіаційними владами. Використовуючи даний підхід, в повній відповідності з міжнародним правом російська сторона запропонувала зняти всі діючі обмеження на пряме повітряне сполучення і на транзит для російських і українських авіакомпаній", - йдеться у повідомленні Росавіації.

Відомо також, що представники Росавіації запропонували не штрафувати російських авіаперевізників за регулярні польоти в Крим.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко указом від 16 вересня ввів у дію рішення РНБО від 2 вересня 2015 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", під які підпала низка російських авіакомпаній, у тому числі найбільша – "Аерофлот". Рішення про заборону польотів в Україну цих російських авіакомпаній Кабмін прийняв 25 вересня.

Державіаслужба виконала всі необхідні процедури зі сповіщення російських авіакомпаній щодо санкції, які вводяться проти них з боку України, - всім авіакомпаніям, які підпали під санкції, надіслані відповідні листи з повідомленням. 29 вересня стало відомо, що федеральне агентство повітряного транспорту (Росавіація) повідомило авіакомпанії України про введення заборони на використання повітряного простору РФ з 25 жовтня.

Вже 12 жовтня стало відомо, що Державіаслужба України, у зв'язку з ненаданням відповіді від Росавіації з поясненням причин обмеження польотів українських авіакомпаній прийняла рішення про повне припинення повітряного сполучення між Україною і РФ з 25 жовтня 2015 року.

Слідкуйте за самими останніми подіями в Україні в стрічці новин України

Показати ще новини
Радіо НВ
X