Росія зупинила Північний потік у день газових переговорів з Україною і ЄС

17 липня 2018, 10:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Газопровід Північний потік (Nord Stream), що йде дном Балтійського моря з Росії до Німеччини, повністю зупинився на планово-попереджувальний ремонт до кінця місяця.

Про це повідомляють європейські газотранспортні оператори, передає агентство Інтерфакс-Україна.

За графіком профілактичні роботи на об'єкті триватимуть до ранку 31 липня. У цей період будуть проведені роботи з техобслуговування механічних вузлів устаткування і перевірки систем автоматизації з метою забезпечення надійної роботи обох ниток газопроводу протягом року.

Відео дня

Зупинка магістралі, за якою Євросоюз з Росії отримує 170 млн кубометрів газу на добу, точно збіглася з довгоочікуваними тристоронніми переговорами з питань взаємодії в газовій сфері між Росією, Україною і Європейською комісією.

Дата переговорів була визначена сторонами з урахуванням насиченго графіка міністра енергетики РФ Олександра Новака. А час ремонту магістралі було погоджено й оприлюднено ще більш ніж рік тому. Втім, цього літа навіть очікувані подібні події все одно позначаються на цінах спотового ринку.

Основним порядком переговорів чиновників і керівників профільних компаній стане обговорення умов транзиту газу через територію України європейським споживачам, в тому числі строків транзитних договорів між Газпромом і Нафтогазом України.

Раніше глава Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X