Росія знайшла новий спосіб продавати за кордон українське вугілля з окупованого Донбасу

26 жовтня 2018, 08:42

Росія продає українське вугілля з Донбасу до Туреччини і Польщі, змішуючи його зі своїм.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає УНІАН.

"У нас є інформація, що з російської сторони існують маніпуляції з вугіллям з окупованих територій", - сказав він.

Відео дня

За словами Клімкіна, РФ змішує українське вугілля з російським, щоб не можна було "хімічно виявити" такий факт, а потім відправляє його до Туреччини.

"Зараз теж йде розслідування, і до речі, саме таке вугілля, у нас є обгрунтовані підозри, йшло до Польщі. Я позавчора про це теж з паном Чапутовічем говорив (Яцеком Чапутовічем - міністром закордонних справ Польщі - ред.)", - повідомив Клімкін.

Він додав, що це не так просто виявити, "оскільки це складний мікс".

"Ми повинні послідовно це зробити, щоб цих маніпуляцій не було", - наголосив міністр закордонних справ.


Через бойові дії на сході країни Україна має значний дефіцит вугілля, в першу чергу енергетичного (антрациту), видобуток якого сконцентрований в Донецькій і Луганській областях, в районах, підконтрольних бойовикам. Енергокомпанії почали переводити блоки ТЕС, які раніше працювали на антрациті, на газові марки вугілля, що призвело до зростання споживання палива марки Г. Видобуток не встигає зростати слідом за зростанням споживання газового вугілля, тому виник дефіцит і цього виду палива. Для вирішення цієї проблеми енергокомпанії укладали контракти на імпорт вугілля з ПАР і США. За даними Міненерговугілля, видобуток енергетичного та коксівного вугілля в Україні в 2017 році скоротився на 14,6% порівняно з 2016 роком - до 34,9 млн тонн.


Нагадаємо, що в 2016 році з окупованих територій до Росії вивезли близько 940 тис. т антрациту на суму $36 млн і ще близько 95 тис. т інших марок вугілля на $8 млн.

Раніше також повідомлялося, що український олігарх-втікач Сергій Курченко зайнявся експортними поставками вугілля українського походження з окупованого Донбасу.

А у серпні 2017 року ЗМІ повідомляли, що Росія налагодила нелегальне постачання антрациту з окупованого Донбасу в Європу.

Показати ще новини
Радіо NV
X