Росія зібралася наростити поставки газу в ЄС і збільшити транзит через Україну

17 липня 2018, 18:34

Росія розраховує збільшити поставки газу в Європу на 10-15% в найближчі 5-10 років, і завдяки цьому обсягу забезпечити транзит російського газу через територію України.

Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак після газових тристоронніх переговорів України, ЄС і Росії в Берліні 17 липня.

"Сьогодні обговорювалося питання щодо обсягів поставок. Ми бачимо, що зростає споживання в Європі, збільшуються обсяги і поставок газу через Україну, в тому числі. Це пов'язано із загальним зростанням споживання газу в Європі як за результатами 2017 року, так і вже в 2018 році за результатами першого півріччя", - сказав він, передає Інтерфакс.

Відео дня

Крім того, сказав Новак, РФ вже сьогодні бачить, що в період найближчих 5-10 років обсяги поставок європейським споживачам "будуть ще більшими, ніж в 2017-2018 роках".

"Мова може йти про додаткові 10-15% зростання. Ці додаткові обсяги обговорювалися як одне з можливих джерел завантаження газотранспортної системи України", - зазначив російський міністр енергетики.

Раніше віце-президент Єврокомісії з енергетики Марош Шефчович, який також брав участь у переговорах, підкреслив, що новий контракт на транзит російського газу в Європу через територію України після 2019 року повинен буде відповідати європейському праву.

Показати ще новини
Радіо NV
X