Росія заблокувала 400 вагонів і 700 українських вантажівок до Грузії

8 серпня 2016, 12:08
Близько 400 вагонів і 700 вантажівок застрягли в Іллічівському порту і не можуть переправитися до Грузії через транзитні обмеження Росії

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінінфраструктури.

Як повідомляється, відправлення з порту Іллічівськ наразі очікують 269 вагонів в напрямку порту Батумі та 129 вагонів в напрямку порту Поті. Також близько 700 вантажних автомобілів очікують відправлення поромами в напрямку портів Грузії.

Відео дня

У заяві Мінінфраструктури йдеться, що торговельна агресія з боку Росії суттєво перевантажила альтернативний маршрут доставки експортних товарів. Крім того, зміна маршруту викликала зростання логістичних витрат, тому ці фактори негативно впливають на український експорт вцілому.

"Протягом тижня необхідно погодити чіткий графік відправлення поромів з порту Іллічівськ до портів Батумі та Поті (Грузія) для зменшення черг вагонів та автотранспорту", - заявив заступник міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань.

Довгань повідомив також про проведення Ради директорів зі спільної експлуатації залізнично-поромної переправ між портами Варна (Республіка Болгарія), Поті/Батумі (Грузія), Іллічівськ (Україна) до 10 вересня поточного року.

Раніше Бізнес НВ повідомляло про блокування транзиту українських кондитерських виробів в Азербайджан і Грузію, а пізніше у Вірменію.

Показати ще новини
Радіо NV
X