Росія ввела контрсанкції проти України

21 грудня 2015, 13:39
Прем'єр РФ Дмитро Медведєв повідомив, що підписав постанову про введення щодо України відповідних заходів за приєднання Києва до антиросійських санкцій, повідомляє Інтерфакс-Україна

"З 1 січня 2016 року на Україну будуть поширені відповідні економічні заходи у зв'язку з її приєднанням до антиросійських санкцій Євросоюзу і США", - сказав Медведєв на нараді з віце-прем'єрами у понеділок, 21 грудня.

Відео дня

"Відповідну постанову уряду я тільки що підписав", - додав прем'єр.

Медведєв нагадав, що у серпні російська влада поширила обмежувальні заходи на ряд держав, зокрема, Ісландію, Норвегію, Ліхтенштейн, Чорногорію і Албанію, ввівши заборону на ввезення з цих країн сільгосппродукції, сировини і продовольства.

"Щодо України була зроблена обмовка, що Росія не введе санкції, якщо будуть, відповідно, проведені певні консультації, і досягнуто угоду з економічної частини асоціації з Євросоюзом", - нагадав прем'єр.

"Оскільки Україна прийняла рішення про імплементацію, ніяких особливих угод з Україною щодо того, як все це буде сполучатися з російською економікою і нашими двосторонніми зв'язками, не досягнуто, з 1 січня ці заходи будуть поширені і на Україну. Я маю на увазі так звані відповідні економічні заходи або контрсанкції, як їх ще іноді називають", - додав Медведєв.

Нагадаємо, західні країни ввели санкції проти Росії після незаконної анексії Криму і вторгнення в східну Україну в 2014 році. У відповідь, Кремль розпочав політику так званих "санкцій" у відповідь, які і без того послаблюють виснажену російську економіку.

Україна 2 вересня приєдналася до санкцій країн ЄС і США і ввела санкції проти 105 юридичних осіб та 388 фізичних з Росії та України (переважно на окупованих територіях в Донбасі та Криму). У санкційний список, зокрема включені генерали Генштабу, керівництво Міністерства оборони країни-агресора, командувачі родами військ, військовими округами, понад 30 пропагандистів Кремля, керівники ряду підприємств ВПК Росії.

Показати ще новини
Радіо NV
X