Росія втратила ключового європейського партнера у виробництві літака Superjet

11 січня 2017, 19:15
Італійська промислова компанія Leonardo остаточно вийшла зі складу акціонерів російського підприємства Цивільні літаки Сухого (ГСС), яке випускає регіональний літак Sukhoi Superjet 100 (SSJ 100)

Як повідомляє ato.ru, авіаційна холдингова компанія "Сухий" тепер володіє 100% акцій ГСС. Стати одноосібним акціонером вона змогла, викупивши 5,53% у "дочки" Leonardo - компанії World's Wings SA.

Відео дня

Про можливий вихід італійського партнера з бізнесу було відомо ще в 2016. Компанія була невдоволена фінансовими показниками проекту.

Компанія Alenia Aeronautica (нині - Leonardo Aircraft), яка увійшла в холдинг Finmeccanicа, стала стратегічним партнером програми SSJ 100 в 2009 році. Вона інвестувала в проект $183 млн, отримавши в обмін блокуючий пакет в 25% + 1 акцію ГСС.

У 2014 році російський уряд вирішив підтримати ГСС через внесення в статутний капітал підприємства 36 млрд рублів. Додемісію акцій викупила компанія Сухий, що дозволило їй збільшити свою частку у виробнику до 94,47%. У Finmeccanica залишилося 5,53% акцій.

У 2016 році стало ясно, що італійський холдинг вирішив вийти з ГСС, вважаючи це партнерство неприбутковим.

Разом з тим Leonardo поки зберігає 51% акцій ще одного спільного підприємства з Сухим - Superjet International (SJI), яке розташоване в Венеції і займається кастомизацией літаків SSJ 100 для західних клієнтів, а також техпідтримкою і навчанням замовників.

Показати ще новини
Радіо НВ
X