Росія виставила Україні штраф за "борг Януковича"

20 березня 2016, 22:26
Станом на 20 березня борг України за часів президента Віктора Януковича в $3 млрд перед Росією разом зі штрафними відсотками становить $3,137 млрд, йдеться у позові, поданому до Україні в інтересах Росії компанією The Law Debenture Trust Corp

Як повідомляє РБК, у позовній заяві йдеться, що 21 грудня 2015 року, коли настав строк погашення паперів, Україна не виплатила основний борг і останній купон в сумі $3,075 млрд і в результаті порушила договір довірчого управління з The Law Debenture Trust, умови позики та агентську угоду з Citibank як платіжним агентом і реєстроутримувачем.

Відео дня

Зазначається, що "внаслідок відмови України платити повірений (трасті) і Міністерство фінансів РФ (як єдиний власник паперів) зазнали збитки, які потрібно оцінити", включаючи невиплачені $3,075 млрд, штрафні відсотки, а також "різноманітні інші витрати" щодо захисту своїх прав у рамках випуску облігацій, йдеться в позові.

"Станом на 16 лютого, коли був поданий позов, Україна була винна Росії $3 млрд 114 млн 633 тис. (при ставці 8%) або $3 млрд 99 млн 771 тис. (при ставці 5%), йдеться в позові. При цьому позивач просить суд призначити додаткову компенсацію на користь Росії понад суми боргу та накопичених відсотків", - повідомляє видання.

Раніше НВ повідомляло, що Україна ввела мораторій на обслуговування євробондів на $3 млрд, виділених РФ режиму Януковича в грудні 2013 року.

У лютому Мінфін РФ подав до Високого суду Лондона позов до України з боргом у $3 млрд часів президента Віктора Януковича.

Показати ще новини
Радіо NV
X