Росія вирішила посилити контроль за поставками продовольства з Туреччини

26 листопада 2015, 09:25
Уряд Росії доручив Россільгоспнагляду посилити контроль за поставками сільгосппродукції та продовольства з Туреччини

Також будуть організовані додаткові перевірки на кордоні та в місцях її виробництва, сказано у заяві міністра сільського господарства РФ Олександра Ткачова.

Аргументуючи своє рішення, російська сторона заявила про неодноразові порушення турецькими виробниками російських норм. За даними Москви, в середньому 15% турецької сільгосппродукції не відповідає російським нормам.

Відео дня

"Змушений констатувати, що з початку 2015 року зареєстровано близько 40 випадків виявлення залишків заборонених і шкідливих речовин у турецькій продукції тваринного походження", - заявив Ткачов.

Нині режим посиленого лабораторного контролю діє щодо 2 турецьких підприємств, на 6 підприємствах запроваджено режим тимчасових обмежень.

Раніше Росія заборонила ввезення турецької курятини. Крім того, в Новоросійську Краснодарського краю РФ, який є важливим транспортним центром і де розташований найбільший морський порт Росії, почали затримувати вантажі з Туреччини.

У Росії Асоціація текстильників звернулася до уряду з листом, в якому попросила відмовитися від закупівель виробів текстильної та легкої промисловості з Туреччини. У свою чергу президент РФ Володимир Путін вже підтримав рекомендації МЗС Росії утриматися від поїздок до Туреччини.

Це сталося відразу після того, як 24 листопада військово-повітряні сили Туреччини збили на кордоні з Сирією російський бомбардувальник Су-24.

Зазначимо, що торговельні війни є стандартним методом тиску Росії на інші країни. Зокрема, РФ прийняла рішення ввести з 1 січня 2016 року продовольче ембарго у відношенні України.

Крім того, в Росії знищується продукція Європейського Союзу, яка потрапила під дзеркальні санкції, що стали відповіддю на економічний тиск заходу за анексію Криму і вторгнення в Донбас.

Показати ще новини
Радіо НВ
X