Росія вирішила несподівано збільшити транзит газу через Україну

5 вересня 2016, 18:49
Сьогодні, 5 вересня, російський Газпром направив Нафтогазу України заявку на збільшення транспортування газу в Європу

Про це повідомила прес-служба Нафтогазу.

"Заявлений обсяг транзиту становить 282 млн куб. м на добу. Рівень збільшення заявки в декілька разів перевищує передбачений контрактом Нафтогаз України з російською компанією. Незважаючи на це, Україна виконає цю заявку в повному обсязі", – йдеться в повідомленні.

Відео дня

Нафтогаз зазначає, що за доступної йому інформації, раптове збільшення заявки пов'язано із зупинкою на ремонт трубопроводу OPAL, який з'єднує газопровід Північний потік з газотранспортною системою Німеччини і країн Центральної Європи.

Відзначається, що на пункті з’єднання газотранспортних систем Писарівка, другому за обсягами надходження газу з РФ, тиск складає 67,4 атм, що на 2,6 атм нижче за контрактний рівень. При цьому Газпром забезпечив контрактний рівень тиску на пункті з’єднання Суджа.

"В 2014 році Газпром в односторонньому порядку відмовився від послуг балансування Укртрансгазу, які регулювали відносини сторін у подібних випадках. Виконання сьогоднішньої заявки є доброю волею української сторони, як сумлінного транзитера газу та надійного партнера ЄС", - додали в Нафтогазі.

Нагадаємо, що в січні-серпні 2016 року Україна збільшила транзит природного газу на 18,5% - до 50 млрд 166,6 млн куб. м.

Показати ще новини
Радіо NV
X