Росія винайшла помсту для Латвії за санкції

13 серпня 2015, 15:37
Росія задумалася про припинення транзиту вугілля через територію Латвії

Про це заявив віце-мер Риги і голова правління Ризького вільного порту Андріс Америкс з посиланням на свої джерела, пише Delfi.lv,

Америкс в інтерв'ю програмі латвійського ТБ Ранкова панорама заявив, що він отримав відомості про припинення Російською залізницею (РЖД) перевезення вугілля через Ризький порт. Чиновник підкреслив, що ця інформація поки що носить неофіційний характер.

Відео дня

Віце-мер латвійської столиці сподівається, що новина не підтвердиться. Він упевнений, що такий хід РЖД сильно вдарить по Ризькому порту та економіці Латвії.

Він пояснив, що обслуговування одиниці вантажу приносить латвійській економіці 10 євро доданої вартості.

"Вантажі вугілля - приблизно 13 - 14 млн тонн, тобто це збитки у 130 - 140 млн євро", - додав Америкс.

Міністр повідомлень Латвії Анрийс Матісс пізніше також розповів агентству BNS, що отримав непідтверджені відомості про плани РЖД - припинення перевезення вугілля і добрив. Ні російський, ні латвійський перевізник поки з офіційними заявами не виступали.

Ризький порт є найбільшим у Латвії за вантажообігом і кількістю обслугованих пасажирів. Привезене залiзницею вугілля становить третину від усього потоку товарів, що проходять через порт Риги.

Влітку 2015-го Латвія фіксувала військові провокації з боку РФ. Рига також приєдналася до західних санкцій проти Кремля. Крім того, Латвія є одним з найбільш активних адвокатів України на міжнародній арені і затятим критиком політики режиму Володимира Путіна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X