Росія відмовилася від запропонованої Україною реструктуризації "боргу Януковича"

21 грудня 2015, 11:45
Відмовившись від пропозиції України щодо реструктуризації єврооблігацій на $3 млрд, Росія не висувала офіційної зустрічної пропозиції, повідомив урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Віталій Лісовенко

"Ми офіційних пропозицій не отримували від Росії. У нас була пропозиція, оригінальна, на що вони відповіли, що не хочуть з нами розмовляти. Тому м'яч на їхньому боці", - сказав Лісовенко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Відео дня

При цьому він додав, що в майбутньому якщо російська сторона буде готова вступити в переговорний процес з цього питання, то така реструктуризація буде проходити в рамках критеріїв програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) і обмежень, які містяться в умовах випуску нових суверенних єврооблігацій від 12 листопада 2015 року. Там зазначено, підкреслив Лісовенко, що учасникам, які не прийняли пропозицію щодо реструктуризації та обміну єврооблігацій, Україна не може дати кращі умови.

"Наша публічна та юридична позиція така: ми готові до діалогу, але в рамках тих обмежень, які є об'єктивними, і які від нас не залежать. Вони поза межами нашого впливу і ми повинні їх виконувати", - сказав він.

Що стосується рішення МВФ класифікувати "російський" борг як офіційний, пояснив уповноважений, то воно має внутрішнє використання - воно діє тільки для МВФ, в рамках його програм і процедур.

Також він повідомив, що Україна готова до можливих судових позовів з РФ, у тому числі до спроб заблокувати українські активи за кордоном. "Ми готові до цього. Ці питання вже давно оброблені нашими юристами. Коли можливе звернення до суду, це питання не до нас", - сказав Лісовенко.

Нагадаємо, 18 грудня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна вводить мораторій на виплату $3 млрд "боргу Януковича".

РФ звернеться до суду, якщо Україна не сплатить 3 млрд доларів до 31 грудня, заявив міністр фінансів Росії Антон Сілуанов.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X