Росія спише борги позичальників українських банків в окупованому Криму - закон прийнято

19 липня 2017, 18:50
Держдума РФ на пленарному засіданні у середу, 19 липня, остаточно прийняла закон про погашення заборгованості позичальників, які проживають у Криму, перед українськими банками

Про це повідомляє російський портал РИА Новости.

Закон начебто був прийнятий у зв'язку із діями на території Криму "так званих колекторів, які, перекупивши борги у банків суміжної держави, почали тероризувати місцеве населення і підприємства".

Відео дня

Зокрема, позичальникам надали правом звернутися до Фонду захисту вкладників (ФЗВ) для уникнення взаємодії із колектором безпосередньо. Фонд бере на себе зобов'язаний проінформувати колектора про наявність такого звернення від боржника, після чого колектор працюватиме із позичальником через ФЗВ.

Новий закон також дає право позичальнику звернутися із проханням про реструктуризацію боргу. Наглядовій раді ФЗВ надаються повноваження щодо зміни умов та суми виплати боргу аж до списання самого боргу.

До наглядової ради будуть входити самі кримчани і в цілому питання буде регулювати місцева влада. Таким чином, як пише російське видання Kommersant, питання з колекторами, проти роботи яких в Криму спочатку виступав псевдо-голова окупованого півострова Сергій Аксьонов, буде закритий автоматично.

Аксьонов раніше заявляв, що закон дозволить обнуляти кредити до 5 млн руб. Таким чином, виконавчі провадження відносно кримських позичальників, чиї кредити не перевищують цієї суми, будуть припинені.

За словами Аксакова, закон стосується і тих юридичних осіб, які мають заборгованість від 5 млн руб. і вище. Вони також можуть перейти у взаємини з фондом.

Крім списання боргів закон передбачає що, у разі погашення 50% боргу решта списуються, а при погашенні 40% боргу списується 20%.

Колектори, що працюють в Криму, розповіли Комерсанту, що їхні боржники вже зараз відмовляються погашати борги. "Ми купували борги в українських банків, тому що стягнення таких боргів було передбачено законом, а тепер виходить, що стягувати не буде чого", - цитує російська газета керівника одного з агентств, що працюють у Криму.

Компенсації за вкладами в українських банках були виплачені Агентством зі страхування вкладів (АСВ), яке володіє ФЗВ. Тобто гроші виділялися з федерального бюджету, пише видання. Компенсувати, хоча б частково, витрачені кошти планувалося за рахунок активів українських банків, в тому числі кредитів, виданих кримчанам, але тепер місцева влада ці борги прощає, позбавляючи можливість компенсувати понесені раніше АСВ витрати.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X