Росія шукає шляхи блокування кредитів МВФ для України - Bloomberg

11 листопада 2015, 09:28
6856
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

МВФ офіційно поки не заявляв, чи вважає він борг України перед Росією комерційним

Росія шукає варіанти блокування подальшого кредитування України Міжнародним валютним фондом у разі дефолту Києва щодо боргу перед Москвою, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на джерела

Нинішні правила МВФ забороняють кредитування країн, які мають непогашену заборгованість перед офіційними кредиторами. Однак фонд має намір найближчим часом змінити ці правила, щоб зняти можливі формальні перешкоди до продовження кредитування України, навіть якщо Київ не погасить у грудні свої зобов'язання перед Москвою.

За новими правилами країна-позичальник, навіть перебуваючи в дефолті, буде мати можливість продовжувати отримувати гроші МВФ, якщо поводиться сумлінно і продовжує конструктивні переговори з країною-кредитором з метою пошуку взаємоприйнятного рішення.

Співрозмовники агентства стверджують, що Росія може оскаржити готовність України до конструктивних переговорів.

Проте, пише видання, США та інші західні країни, маючи більшість в МВФ, в будь-якому разі можуть провести потрібне їм рішення через виконавчу раду.

Заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак заявляв, що Україна повинна повернути борг Росії, інакше Москва готова судитися.

Україна реструктуризувала нещодавно всі випуски своїх єврооблігацій, крім "російських", випущених на суму в $3 млрд. Росія не прийняла участі в реструктуризації, наполягаючи на погашенні цих облігацій у строк - тобто 20 грудня 2015 року. Москва вважає, що не є комерційним кредитором і тому вона не може брати участі в реструктуризації.

МВФ офіційно поки не заявляв, чи вважає він борг України перед Росією комерційним або офіційним, і, відповідно, чи може дефолт за ним, якщо правила фонду змінені не будуть, призвести до заморожування чинної програми кредитування України.

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 16:09

article_img
Народ виявився ласим на гидоту. Макаревич – про росіян, Сенцова та співпрацю з Держдумою
Гаджети

Вчора, 21:01

article_img
5 чудових смартфонів, про які ви ніколи не чули. А дарма
Події

Вчора, 20:45

article_img
Провісник Мережі. Як український кібернетик ледь не створив Інтернет

Головне

Фінанси

Сьогодні, 20:00

article_img
ТОП-5 ризиків для банківської системи України: версія Катерини Рожкової
Події

Сьогодні, 01:27

article_img
Марчук заявив, що за чотири роки Україна виплатила 80 млрд гривень пенсіонерам ОРДЛО
Футбол

Сьогодні, 13:25

article_img
Коли і де дивитися матч Ліги чемпіонів Атлетіко - Ювентус