Росія різко скоротила транзит газу через Україну

13 липня 2017, 13:57
Транзит російського природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України з початку другої декади липня впав на 24,7%

Про це свідчать оперативні дані Укртрансгаз, передає Інтерфакс-Україна.

Так, протягом 1-10 липня середньодобове значення транзиту через ГТС України склало 256,7 млн куб. м, а 11 липня зафіксовано падіння до 193,4 млн куб. м. При цьому в порівнянні з 5-7 липня, коли транзит становив максимальні з зими показники 270,7-270,9 млн куб. м на добу, 11 липня відбулося зниження на 28,6%.

Відео дня

В останній раз показник транзиту газу через територію України нижче 200 млн куб. м на добу був відзначений у вересні 2016 року.

Якщо середньодобове значення за першу декаду липня по цьому напряму склало 160,6 млн куб. м, то 11 липня її склало вже 89,8 млн куб. м (падіння на 44,1%). Падіння транзиту зафіксовано на газовимірювальної станції Ужгород (словацький коридор).

Укртрансгаз, 100% якого належить Нафтогаз України, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни.

За даними глави компанії East European Gas Analysis Михайла Корчемкіна, 11-16 липня зниження транзиту через Україну пов'язано із запланованим на словацьким оператором Eustream проведенням техобслуговування газопроводів, що проходять через Велке Капушани.

"У цей період транзитні потужності знизяться на 107,5 млн куб. м на добу", - написав він у своєму блозі в livejournal.

У свою чергу, радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Белявський в коментарі агентству зазначив, що паралельно зі зниженням заявки на транзит газу через ГТС України зросла завантаження білоруської ділянки газопроводу Ямал - Європа.

"Поки працюємо в режимі минулого року, тобто зниженою заявки, яку ми продовжуємо виконувати", - зазначив він.

Нагадаємо, в червні російський монополіст Газпром збільшив транзит газу по українській ГТС до рекордного рівня за п'ять років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X