Росія ризикує залишитися без ракет і флоту - ВШЕ

5 коментувати
Фото: Міноборони РФ

"Завтра не буде ні ракет, ні флоту, якщо треба буде затягнути пояси", запевняють експерти

У бюджеті Російської Федерації на 2016 рік збільшені витрати на держапарат і оборону, при одночасному зниженні інвестицій в освіту та охорону здоров'я

При такому підході Росія ризикує в найближчому майбутньому залишитися без ракет і флоту, повідомляє РБК з посиланням на доповідь Вищої школи економіки.

Скорочення витрат на освіту та охорону здоров'я "набуло системного характеру та проявляється у випереджаючому скороченні цих витрат і за часткою в бюджетних витратах, і в номінальному, і в реальному вираженні", вказують експерти ВШЕ. У 2016 році в номінальному вираженні витрати на охорону здоров'я скорочуються порівняно з минулим роком на 8%, а на освіту - на 8,5%.

При цьому ростуть витрати на оборону, державне управління, а також частка секретних і непрозорих витрат. "Незважаючи на всі декларації про зниження витрат на управління, їх частка в бюджеті неухильно зростає: у порівнянні з 2012 роком у 2015-2016 роках це зростання становило 0,8–0,9 процентних пункту", - підкреслюють експерти. При цьому вони вказують, що хоча зростання витрат на оборону і створило додатковий попит у промисловому секторі, його виявилося недостатньо для того, щоб "переламати загальну негативну динаміку промисловості".

"Не існує декількох кілець: на одному ми успішно проводимо запуск ракет з акваторії Каспійського моря, а на іншому - скорочуємо витрати на науку і освіту з формулюванням "треба затягнути паски". Якщо в цих питаннях ми сьогодні затягнемо паски, завтра не буде ні ракет, ні флоту", - запевняє директор ВШЕ Ярослав Кузьмінов.

Раніше видання The Wall Street Journal повідомляло, що модернізація військової сфери в Росії заглохла через скорочення витрат, спровокованого економічними труднощами РФ через санкції Заходу.

За даними ЗМІ, Міністерство оборони Росії щодня витрачає не менше $2,5 млн на військову операцію в Сирії. Зараз ці витрати вкладаються в оборонний бюджет на 2015 рік, однак тривала операція потребує додаткових витрат.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 110 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Ваш промокод для сплати онлайн – 89790834

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: