Росія ризикує залишитися без ракет і флоту - ВШЕ

5 листопада 2015, 10:44
У бюджеті Російської Федерації на 2016 рік збільшені витрати на держапарат і оборону, при одночасному зниженні інвестицій в освіту та охорону здоров'я

При такому підході Росія ризикує в найближчому майбутньому залишитися без ракет і флоту, повідомляє РБК з посиланням на доповідь Вищої школи економіки.

Скорочення витрат на освіту та охорону здоров'я "набуло системного характеру та проявляється у випереджаючому скороченні цих витрат і за часткою в бюджетних витратах, і в номінальному, і в реальному вираженні", вказують експерти ВШЕ. У 2016 році в номінальному вираженні витрати на охорону здоров'я скорочуються порівняно з минулим роком на 8%, а на освіту - на 8,5%.

Відео дня

При цьому ростуть витрати на оборону, державне управління, а також частка секретних і непрозорих витрат. "Незважаючи на всі декларації про зниження витрат на управління, їх частка в бюджеті неухильно зростає: у порівнянні з 2012 роком у 2015-2016 роках це зростання становило 0,8–0,9 процентних пункту", - підкреслюють експерти. При цьому вони вказують, що хоча зростання витрат на оборону і створило додатковий попит у промисловому секторі, його виявилося недостатньо для того, щоб "переламати загальну негативну динаміку промисловості".

"Не існує декількох кілець: на одному ми успішно проводимо запуск ракет з акваторії Каспійського моря, а на іншому - скорочуємо витрати на науку і освіту з формулюванням "треба затягнути паски". Якщо в цих питаннях ми сьогодні затягнемо паски, завтра не буде ні ракет, ні флоту", - запевняє директор ВШЕ Ярослав Кузьмінов.

Раніше видання The Wall Street Journal повідомляло, що модернізація військової сфери в Росії заглохла через скорочення витрат, спровокованого економічними труднощами РФ через санкції Заходу.

За даними ЗМІ, Міністерство оборони Росії щодня витрачає не менше $2,5 млн на військову операцію в Сирії. Зараз ці витрати вкладаються в оборонний бюджет на 2015 рік, однак тривала операція потребує додаткових витрат.

Показати ще новини
Радіо НВ
X