Росія повідомила, коли розпочнеться судовий процес за "боргом Януковича"

18 грудня 2015, 18:34
Росія має намір почати судовий процес по так званому "боргу Януковича" на суму в $3 млрд через 10 днів після настання строку платежу

Про це повідомив заступник міністра фінансів Росії Сергій Сторчак.

"Хоча мораторій і оголошено, ми виходимо з доцільності почати судовий розгляд тільки після того, як закінчиться 10-денний пільговий період. І тоді факт неплатежу буде дуже легко встановлений англійським судом, і це означає дуже швидку і конкретну процедуру прийняття рішення", - цитує Сторчака Інтерфакс-Україна.

Відео дня

За його словами, Україна не зможе виграти судову суперечку з Росією з приводу повернення кредиту.

"У колег з України як потенційних учасників потенційного судового процесу немає шансів, щоб виграти цей судовий процес", - сказав він.

Він зазначив, що введення мораторію не стало для РФ сюрпризом.

Раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд вводить мораторій на виплату так званого "боргу Януковича" за російським єврооблігаціями на $3 млрд, випущеними в кінці 2013 року, і гарантованими державою кредитами КБ Південне і Укравтодор перед російськими банками.

У Росії повідомили, що мораторій України на виплату Росії "боргу Януковича" означає фактичний дефолт.

Перед цим Міжнародний валютний фонд (МВФ) повідомив про те, що борг України Росії в розмірі $3 млрд, який був узятий під час президентства Віктора Януковича, визнаний державним, а не комерційним.

Показати ще новини
Радіо NV
X