Росія погодилася на транзит українських вантажів

12 лютого 2016, 15:00
Україна й Росія домовилися про транзитне перевезення вантажів автотранспортом, а також на нерегулярний транзит пасажирів автотранспортом

"Від української сторони отримані на 2016 рік дозволи на транзитне перевезення вантажів, а також на нерегулярне транзитне перевезення пасажирів", - йдеться в повідомленні російської Асоціації міжнародних автомобільних перевізників.

Відео дня

Як розповіли НВ у прес-службі Мінінфраструктури, сторони обмінялися певною кількістю дозволів, до того моменту, поки буде проведено більш масштабні переговори. «Це зроблено для того, щоб не гальмувати український транзит в Азію. У першому кварталі ми повинні закінчити процедуру внесення змін. Але зараз ми обмінялися певною кількістю тимчасових дозволів. Це ще поки не квота, а тимчасовий дозвіл», -- сказали НВ в Міністерстві.

Глава Центру транспортних стратегій Сергій Вовк зазначає, що Україна вирішила, що все ж таки збереже російський транзит, як у залізничному сегменті, так і в сегменті автомобільних перевезень. А також домоглася того, щоб Росія не блокувала наші вантажі.

Втім, на його думку, видані дозволи ще не означають, що вони будуть діяти, оскільки в Закарпатті, наприклад, розгортають російські фури. «Ну тут Україні треба займати якусь послідовну позицію. Якщо держава декларує про те, що вона не забороняє транзит, а є якісь протиправні дії, які цьому заважають, то в кінцевому підсумку все закінчиться судовими позовами», - каже Вовк.

Росія ввела заборону на транзит українських вантажів в рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на вступ в силу Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Угода про ЗВТ вступила в силу з 1 січня 2016 року.

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський раніше заявляв, що Росія заблокувала традиційні автомобільні та залізничні пропускні пункти, проте була можливість поставок через два пропускних пункти в Білорусії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X