Росія побудувала автомобільну частину мосту до окупованого Криму

10 травня 2018, 09:32

Компанія Стройгазмонтаж завершила виконання першого етапу контракту з будівництва Кримського мосту - будівництво автодорожньої частини.

Про це повідомив замовник будівництва ФКУ Упрдор Тамань Росавтодора, передають РІА Новини.

Замовник зазначив, що прийняв у будівельників автодорожню частину моста через Керченську протоку для завершення підготовки до відкриття руху, пуск якого заплановано на другу половину травня.

Відео дня

"Компанія Стройгазмонтаж завершила виконання першого етапу державного контракту з будівництва Кримського мосту - в частині автодорожньої складової", - йдеться в повідомленні.

Як зазначив начальник ФКУ Упрдор Тамань Роман Новіков, зараз дорожники завершують підготовку до відкриття руху на новій ділянці федеральної автодороги РФ А-290 - на Кримському мосту, щоб пустити рух в другій половині травня. За час, що залишився, дорожники мають завершити облаштування готової дороги дорожніми знаками, а службам експлуатації - забезпечити комплексну готовність всіх систем і підрозділів до забезпечення безпечного руху новою автодорогою.

Одночасно Стройгазмонтаж продовжує будівельно-монтажні роботи за другим етапом держконтракту - залізничною частиною Кримського моста. Термін виконання - грудень 2019 року.

Нагадаємо, 27 серпня минулого року в Керченській протоці почався перший етап операції з транспортування та монтажу арок Керченського мосту Росією. 29 серпня завершилися роботи зі зведення арки.

Пізніше заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк на зустрічі з профспілками морських і річкових портів заявив, що будівництво Керченського мосту в окупованому Криму, яке порушує міжнародне морське право, призведе до зниження товарообігу між Україною та іншими країнами.

У Мінінфраструктури заявляли про те, що Україна готує позов до РФ у зв'язку зі збитками портів через Керченський міст.

Міністерство закордонних справ України також направило РФ ноту у зв'язку з одностороннім рішенням Москви обмежити рух суден через Керченську протоку.

Крім того, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що будівництво Керченського мосту погіршить логістику Азовського регіону та призведе до збитків портів Маріуполь і Бердянськ.

Він також зазначив, що зупинити незаконне будівництво Керченського мосту можливо тільки під тиском міжнародних партнерів України та додаткових санкцій проти Росії.

Президент України Петро Порошенко віддав доручення направити в суд позов щодо Російської Федерації через будівництво Керченського мосту.

Крім того, у жовтні Адміністрація морських портів повідомила про зниження на третину вантажопотоку в Бердянському морпорту через будівництво мосту через Керченську протоку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

12 грудня 2017-го, Україна розпочала експертизу будівництва Росією Керченського моста. Пізніше міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що Україна готує санкції для компаній, причетних до будівництва мосту.

Показати ще новини
Радіо НВ
X