Росія піде на переговори з Україною, якщо не побудує Північний потік-2 вчасно - МЗС
Якщо будівництво Північного потоку-2 не буде завершено до кінця 2019 року, Росія буде змушена піти на переговори з Україною для нового контракту щодо транзиту газу.
Про це повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в ефірі телеканалу Прямий.
"Чи сильні у нас позиції? Це залежатиме також від того, чи буде до кінця 2019 року Північний потік -2. Якщо його не буде, то Росія буде змушена піти з нами (з Україною - ред.) на переговори і вести їх, з огляду на наше законодавство", - заявила вона.
За її словами, норми європейського енергетичного законодавства були запроваджені в українське.
"Ми зараз працюємо над тим, щоб були нові контракти і щоб ці нові контракти відповідали третьому європейському енергопакету і давали доступ всім до нашої труби, включно з Газпромом [...] Європа може створити рівні умови для всіх, щоб Газпром не користувався ніякими привілеями, до яких він звик", - зазначила заступник міністра.
Зеркаль нагадала, що термін чинного контракту з російським монополістом Газпром про постачання газу через територію України завершується в 2019 році.
"Північний потік-2, думаю, не буде існувати в ті терміни, які малює собі Росія, чи буде він існувати взагалі - не можу сказати", - зазначила вона.
Зазначимо, що законодавці Європейського Союзу (ЄС) зробили крок до блокування Північного потоку-2.
Нагадаємо, що раніше у Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви та Латвії підписали лист з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік-2, адресований головам парламентів європейських країн. Пізніше проти нього виступила Естонія.
Згодом прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав проект "вкрай небезпечним".
Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявнимм Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.
Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.