Росія опинилася під ударом нового тихоокеанського економічного проекту США

8 жовтня 2015, 20:15
2565
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За даними агентства Bloomberg, угода про Транс-Тихоокеанське партнерство була однією з головних цілей президента США Барака Обами в економіці і зовнішньої політиці

Російські експерти стверджують, що економіка країни опиниться в складних умовах після втілення в життя нового транстихоокеанського економічного проекту США, передає РБК

Зокрема, на думку експертів московського Центру міжнародної торгівлі (ЦМТ),частина російського експорту, що йде в країни Транстихоокеанского партнерства (ТТП) - нового гігантського торгового блоку, опиниться в зоні ризику через неминучу переорієнтацію торгових потоків.

Мова йде в першу чергу про постачання російських металів, добрив, деревини і морожених крабів в такі країни, як Японія, Сінгапур, Малайзія, США, Мексика.

Створення зони вільної торгівлі в загальному вигляді означає, що російський експорт в країни ТТП стане менш конкурентоспроможним порівняно з поставками всередині блоку, оскільки Росія у ТТП участі не бере, а між країнами партнерства будуть діяти торгові преференції.

"Якщо говорити про наслідки угоди ТТП, то 12 країн, які входять в дане партнерство та зону вільної торгівлі і охоплюють понад 1 млрд людей і до 40% світової торгівлі, отримають великі преференції для внутрішньої торгівлі...Росія, яка має великі торговельні зв'язки з країнами ТТП, не отримає аналогічних умов", - говорить генеральний директор ЦМТ Москви Володимир Саламатов.

Експерти вважають, що у більш вигідних умовах порівняно з Росією опиняться інші країни, які постачають такі ж товари, у тому числі Австралія, Нова Зеландія, Малайзія (всі - алюміній), Канада (ліс і краби, метали, добрива), Чилі (ліс і краби).

Однак, з іншого боку аналіз дозволяє зробити позитивний прогноз для деякої частини російських експортерів, наприклад, постачальників каучуку, фанери, платини, паладію в Канаду, окремих видів чавуну в Мексику та США, різних видів добрив в Мексику, Перу, В'єтнам, Малайзію та інші країни.

Відзначимо, що аналітики, близькі до уряду вважають, що ризики для Росії не настільки великі, звертаючи увагу на те, що зміст документа поки не опубліковано, а він, можливо, несе для РФ і плюси.

Раніше повідомлялося, що США втілили в життя найбільшу економічну амбіцію, наблизившись до підписання угоди про Транс-Тихоокеанське партнерство (Trans-Pacific Partnership), яке є найбільшою за 20 років торговельною угодою. Зокрема, договір передбачає створення зони вільної торгівлі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Нагадаємо, що ще один подібний проект США просувають спільно з ЄС у регіоні Північної Атлантики - Трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство (Transatlantic Trade and Investment Partnership). Оглядачі вважають зону вільної торгівлі з ЄС в деякому роді, додатковою угодою до вищезазначеного Транс-Тихоокеанського партнерства.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 січня, 17:44
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Інновації

Вчора, 12:10

article_img
Зоряні війни. США розмістять у космосі дрони з лазерами та супутники-перехоплювачі
Країни

Вчора, 11:03

article_img
Сурогатне материнство. Чому британці їдуть по дитину за кордон, в тому числі в Україну
Країни

Вчора, 08:43

article_img
Звести прогрес нанівець. ВООЗ назвала топ-10 загроз здоров’ю людства

Головне

Геополітика

Вчора, 05:28

article_img
Розвідка США заявила про успішне випробування Росією нової системи ПРО Нудоль - CNBC
Політика

Вчора, 09:25

article_img
Головне зі скандального розслідування НВ про Коломойського: від бізнес-імперії в США до сина-баскетболіста
Геополітика

Вчора, 11:48

article_img
Затриманого в РФ Вілана звинувачують у зборі даних про російську спецслужбу – РосЗМІ