Росія опинилася під ударом нового тихоокеанського економічного проекту США

4 коментувати
За даними агентства Bloomberg, угода про Транс-Тихоокеанське партнерство була однією з головних цілей президента США Барака Обами в економіці і зовнішньої політиці

За даними агентства Bloomberg, угода про Транс-Тихоокеанське партнерство була однією з головних цілей президента США Барака Обами в економіці і зовнішньої політиці

Російські експерти стверджують, що економіка країни опиниться в складних умовах після втілення в життя нового транстихоокеанського економічного проекту США, передає РБК

Зокрема, на думку експертів московського Центру міжнародної торгівлі (ЦМТ),частина російського експорту, що йде в країни Транстихоокеанского партнерства (ТТП) - нового гігантського торгового блоку, опиниться в зоні ризику через неминучу переорієнтацію торгових потоків.

Мова йде в першу чергу про постачання російських металів, добрив, деревини і морожених крабів в такі країни, як Японія, Сінгапур, Малайзія, США, Мексика.

Створення зони вільної торгівлі в загальному вигляді означає, що російський експорт в країни ТТП стане менш конкурентоспроможним порівняно з поставками всередині блоку, оскільки Росія у ТТП участі не бере, а між країнами партнерства будуть діяти торгові преференції.

"Якщо говорити про наслідки угоди ТТП, то 12 країн, які входять в дане партнерство та зону вільної торгівлі і охоплюють понад 1 млрд людей і до 40% світової торгівлі, отримають великі преференції для внутрішньої торгівлі...Росія, яка має великі торговельні зв'язки з країнами ТТП, не отримає аналогічних умов", - говорить генеральний директор ЦМТ Москви Володимир Саламатов.

Експерти вважають, що у більш вигідних умовах порівняно з Росією опиняться інші країни, які постачають такі ж товари, у тому числі Австралія, Нова Зеландія, Малайзія (всі - алюміній), Канада (ліс і краби, метали, добрива), Чилі (ліс і краби).

Однак, з іншого боку аналіз дозволяє зробити позитивний прогноз для деякої частини російських експортерів, наприклад, постачальників каучуку, фанери, платини, паладію в Канаду, окремих видів чавуну в Мексику та США, різних видів добрив в Мексику, Перу, В'єтнам, Малайзію та інші країни.

Відзначимо, що аналітики, близькі до уряду вважають, що ризики для Росії не настільки великі, звертаючи увагу на те, що зміст документа поки не опубліковано, а він, можливо, несе для РФ і плюси.

Раніше повідомлялося, що США втілили в життя найбільшу економічну амбіцію, наблизившись до підписання угоди про Транс-Тихоокеанське партнерство (Trans-Pacific Partnership), яке є найбільшою за 20 років торговельною угодою. Зокрема, договір передбачає створення зони вільної торгівлі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Нагадаємо, що ще один подібний проект США просувають спільно з ЄС у регіоні Північної Атлантики - Трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство (Transatlantic Trade and Investment Partnership). Оглядачі вважають зону вільної торгівлі з ЄС в деякому роді, додатковою угодою до вищезазначеного Транс-Тихоокеанського партнерства.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: