Росія не змогла обґрунтувати свої побоювання з приводу ЗВТ України з ЄС - Томбінський

17 грудня 2015, 10:43
370
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Представництво ЄС в Україні / Facebook

Потрібно знаходити загальний підхід, а не постійно створювати конфлікт, каже Томбінський

Російська сторона не змогла обґрунтувати свої побоювання в рамках переговорного процесу Україна-Європейський Союз-РФ щодо набрання чинності зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом, заявив глава представництва ЄС в Києві Ян Томбінський

"Ви знаєте, що процес тристоронніх консультацій йде ще з липня 2014 року. ЄС запропонував Росії поговорити про ЗВТ з Україною, щоб роз'яснити, як це буде діяти на практиці. ... ЄС не знайшов обгрунтування того, як ЗВТ з Україною може негативно вплинути на торгівлю з Росією", - сказав Томбінський в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

При цьому він зазначив, що правила ЗВТ базуються на генеральних принципах Світової організації торгівлі (СОТ) і немає жодних винятків щодо якихось країн. "Мова йде про відкриття ринків і тут не може бути якоїсь штучної системи, яка б гарантувала того чи іншого виробника захист на ринку, преференції. Адже це йде урозріз з генеральними принципами конкурентоспроможності відкритих ринків", - сказав глава представництва ЄС.

У той же час Томбінський зазначив, що на трьохсторонніх консультаціях існують різні філософії підходів. "Європейська система базується на відкритих ринках та конкурентності, а російська - на захисті свого простору, на створенні адміністративних або тарифних бар'єрів у доступі на ринки. Це ми бачимо і через санкції, які вводить РФ в останні два роки", - уточнив дипломат.

Також він додав, що ЄС зацікавлений в тому, щоб не було конфлікту і в ході консультацій шукає можливості уникнути конфронтації. "Але разом з цим, ми не можемо ризикувати нашою суверенністю. Не може бути ситуації, коли третя країна буде обмежувати незалежність нашого рішення. ЗВТ, Угода про асоціацію - це відкриті угоди, їх умови були відомі протягом останніх 5 років. В цих документах немає жодного пункту про те, що є якісь заборони для російських виробників", - пояснив Томбінський.

Він нагадав, що в угоді про ЗВТ між Україною і ЄС вказаний 7-річний перехідний період. "Цей час можна використовувати для адаптації, для підготовки до конкуренції на ринку. ЄС не вдавався до санкцій при запуску Митного союзу, не було ніяких розмов про обмеження. Потрібно знаходити загальний підхід, а не постійно створювати конфлікт", - підсумував він.

Нагадаємо, раніше міністр економічного розвитку Олексій Улюкаєв заявив, що експертні консультації між Європейським Союзом, Україною і Росією щодо зняття російської стурбованості через вступ з 1 січня 2016 року чинності Угоди про асоціацію Україна-ЄС, що пройшли в середині листопада, не принесли ніякого результату.

Вибір редакції

Наукпоп

Сьогодні, 07:00

article_img
Ейнштейн в люті. Дослідження темної матерії кидає виклик сучасній фізиці
Наукпоп

Вчора, 16:00

article_img
Дзвоніть Спілбергу. Вбивця найбільшої акули на Землі може бути ще живий
Країни

Сьогодні, 09:29

article_img
Дольче Віта. За формування громадської думки в РФ пропагандисти отримують шалені гроші

Головне

Геополітика

Вчора, 16:05

article_img
У Венесуелі військові генерали й опозиція ведуть таємні переговори – Болтон
Країни

Сьогодні, 03:29

article_img
Нойерт відмовилася від боротьби за посаду постпреда США при ООН
Геополітика

Вчора, 12:00

article_img
У Держдепі вважають "план Сайдіка" щодо Донбасу нереалістичним