Росія навідріз відмовилася обговорювати реструктуризацію боргу України

7 вересня 2015, 16:53
2668
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Силуанов (на фото - праворуч) заявив, що Москва не буде переглядати питання українського боргу

Москва не буде приєднуватися до рішення міжнародного клубу кредиторів про списання частини боргу України, заявив міністр фінансів Росії Антон Силуанов

"Російський борг є суверенним. Щодо суверенних боргів існує особлива процедура врегулювання в таких випадках. Ми не будемо вступати в переговори з українським урядом у цій частині", - цитує Сілуанова ТАСС.

Крім того, він зазначив, що Росія звернеться в Міжнародний валютний фонд у разі відмови України погасити борг. "Ми будемо звертатися у відповідні судові органи. Також ми, оскільки є учасником Міжнародного валютного фонду, будемо ставити це питання перед міжнародною фінансовою організацією про спроможність тієї програми, яка сьогодні прийнята МВФ щодо України", - сказав російський міністр.

Нагадаємо, нещодавно міністр фінансів Наталія Яресько повідомила, що Кабінет міністрів після остаточного узгодження й оформлення пропозиції про реструктуризацію єврооблігацій направить одночасно всім їх власникам, у тому числі й власникам так званих "російських" дворічних єврооблігацій на 3 млрд дол.

27 серпня глава Міністерства фінансів України Наталія Яресько повідомила, що Україна домовилася про списання $3,8 млрд боргів з $19,3 млрд.

Крім списання 20% заборгованості, Київ також домовився про продовження термінів погашення на чотири роки і встановив новий купон в розмірі 7,75% за паперами з усіма термінами обігу.

Відразу ж після новин про успішну операцію Російська Федерація в особі російського міністра фінансів Антона Сілуанова заявила, що не буде брати участь в реструктуризації боргу України.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк закликав Росію, яка єдиною з країн відмовилася вітати домовленості України з кредиторами про реструктуризацію боргу, що передбачають списання 20% основної суми, наслідувати приклад комітету кредиторів.

Вибір редакції

Мистецтво

Сьогодні, 10:54

article_img
Головні кінопрем'єри тижня. Скло, Марія - королева Шотландії, Пампушка, Дріс Ван Нотен і інші
Інновації

Сьогодні, 12:10

article_img
Зоряні війни. США розмістять у космосі дрони з лазерами та супутники-перехоплювачі
Авто

Сьогодні, 07:02

article_img
Чак Норріс відпочиває. Тест-драйв Ford Ranger

Головне

Бокс

Вчора, 22:52

article_img
Британський боксер заявив про відновлення кар'єри Кличка
Теніс

Сьогодні, 05:43

article_img
Світоліна пробилася до четвертого раунду Australian Open
Країни

Сьогодні, 08:43

article_img
Звести прогрес нанівець. ВООЗ назвала топ-10 загроз здоров’ю людства