Росавтодор прокоментував публікацію Навальним угоди щодо Платона і пригрозив поліцією

28 грудня 2015, 21:18
656
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Далекобійники вимагають скасування системи Платон

Фото: @Gulyaev_S

Федеральне дорожнє агентство РФ (Росавтодор) розглядає можливість звернення в поліцію через публікацію російським опозиціонером і головою Фонду з боротьби з корупцією Олексієм Навальним концесійної угоди між Російською Федерацією та компанією РТ-Інвест Транспортні системи

Водночас у Росавтодорі заявили, що оперативно підтвердити справжність документа вони не можуть, передає Slon.

"Підсумковий текст Концесійної угоди між Федеральним дорожнім агентством та концесіонером має конфіденційний характер і є комерційною таємницею. Можна припустити, що представлений екземпляр є однією із проміжних версій документа", - заявили у російському відомстві.

Видання зазначає, що за розголошення інформації з обмеженим доступом Кодекс про адміністративні правопорушення РФ передбачає штраф від 500 до 1000 рублів для непосадових осіб.

Раніше повідомлялося, що Навальний опублікував у своєму блозі секретну концесійну угоду між Росавтодором та оператором системи Платон, компанією РТ-Инвест транспортные системы (РТИТС), текст якого опинився у розпорядженні ФБК.

Він також зазначив, що "поверхове вивчення" двох документів показало, що угоду було укладено без конкурсу, прямо порушуючи закон про Про концесійні угоди і законодавство про захист конкуренції. Крім того, у ньому передбачено умову, згідно з якою плата за концесійною угодою не стягується.

У договорі також встановлена плата держави у розмірі 10 610 000 000 російських рублів без обліку податків, причому економічне обґрунтування цієї суми відсутнє.


Нагадаємо, від 15 листопада 2015 року на федеральних трасах Росії почала функціонувати система стягування плати за їх використання великовантажними автомобілями.

Тариф становить 1,53 рубля за кілометр. З 1 березня він зросте до 3,06 рубля за кілометр.

Введення системи Платона викликало протести далекобійників по всій Росії.

Незадоволені системою зборів водії перекривали федеральні траси. Крім того, протестувальники, які прибули до Москви, намагалися загальмувати рух на МКАД у годину-пік.

Основною вимогою водіїв стало скасування системи Платон.

15 грудня Володимир Путін підписав указ, що знижує розміри штрафів за несплату проїзду великовантажних автомобілів по федеральних трасах.

Однак далекобійників це не задовольнило.


Платон - це автоматизована система стягування плати з вантажівок масою понад 12 тонн за користування дорогами федерального значення.

Оператором і розробником системи Платон є компанія РТ-Инвест Транспортные системы (РТИТС) - спільне підприємство російського олігарха Ігоря Ротенберга та інвестиційного фонду РТ-Инвест (25,01% належить Ростеху).

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Лонгріди

Вчора, 17:44

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
Мистецтво

Вчора, 08:03

article_img
Терапія коміксами. Рецензія на супергеройський трилер М. Найта Шьямалана Скло
Картки

Вчора, 10:57

article_img
Згода на секс: що змінює новий закон

Головне

Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Закон щодо протидії буллінгу набув чинності
Фінанси

Вчора, 07:55

article_img
Курс валют від НБУ: долар і євро трохи зросли
Події

Вчора, 16:20

article_img
Адвокати оскаржили продовження арешту українським морякам