Молоді і ранні. Як карантин дав студентам шанс почати кар'єру раніше — де і за скільки вони знаходять роботу

25 квітня 2021, 10:10
НВ Преміум

Ковідний рік, який приніс одні втрати для системи освіти, став роком можливостей для студентів, що готові почати кар'єру мало не з першого курсу, пише журнал НВ.

Н а зустріч із НВ 19-річний студент Юрій Замойський приходить поспіхом, притискаючи до грудей обклеєний строкатими стікерами ноутбук — його він тепер майже ніколи не випускає з рук. «Закрив одну вкладку, Могилянську, відкрив іншу — робочу», — демонструє дива тайм-менеджменту майбутній фінансист.

Відео дня

Пандемія застала Замойського на другому році навчання банківської справи в Національному університеті Києво-Могилянська академія (НаУКМА), і, як усім студентам країни, йому довелося пристосуватися до дистанційного формату занять. На цю обставину Замойський не скаржиться: за його словами, онлайн став чудовим стимулом для кар'єрного стрибка.

Економія часу на транспорті та можливість слухати лекції в запису посприяли перетворенню його ситуативного підробітку на повноцінний старт кар'єри на ринку страхування. «Тепер, працюючи вже в офісі, я можу приєднатися до пари, послухати семінар 1,5 години і продовжити працювати», — хвалиться навичкою поєднувати два види діяльності студент.

У підсумку в його послужному списку з’явилася робота в трьох повноцінних проєктах за фахом, що зробило Замойського майже повністю фінансово незалежним, наповнило його резюме і забезпечило професійні навички.

«Зараз я відчуваю силу в своїх знаннях, — гордо заявляє Замойський. — У майбутньому багатьом конкурентам дам фору, а за кілька місяців планую повністю вийти на самозабезпечення. Питання залишилося тільки в квартирі, її оренду поки оплачують батьки».

Погляди Замойського на користь карантинного року сьогодні поділяють ті молоді українці, для кого коронакризовий 2020−2021-й став часом кар'єрних можливостей. Завдяки тому, що процес навчання практично повністю перейшов у комфортну цифру, студенти почали активно дертися кар'єрними сходами. За даними соціологічного дослідження кадрового порталу grc.ua, дистанційне навчання у вишах штовхнуло дві третини студентів до пошуку першої роботи.

До того ж це нове покоління, яке прийшло в офіси, обіцяє бути амбітнішим і цілеспрямованішим, ніж попередники, вважають аналітики порталу: 45% хочуть підробляти тільки за фахом, ще 22% заради солідного рядка в резюме готові на неоплачуване стажування.

Небувалий інтерес молоді до раннього кар'єрного старту підтверджує і динаміка пошукових запитів: наприклад, у вересні 2020-го в Google роботу для студентів шукали вдвічі частіше, ніж у тому ж місяці в допандемійному 2019-му.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X