РНБО доручила Кабміну врятувати енергосистему від колапсу

16 лютого 2017, 21:27
Рада національної безпеки і оборони України доручила уряду реалізувати низку невідкладних заходів щодо нейтралізації загрози енергетичній безпеці 

Відповідне рішення РНБО Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз енергетичній безпеці України та посилення захисту критичної інфраструктури, яке президент України вже ввів в дію, опубліковано на сайті відомства.

Відео дня

Зокрема, згідно з рішенням, уряду доручено розпочати диверсифікацію джерел постачання вугілля в Україну та створення резерву енергетичного вугілля. Кабміну також доручено тимчасово припинити експорт з України антрацитового вугілля. Також РНБО доручила розробити проект реконструкції енергоблоків теплових електростанцій та теплоелектроцентралей, на яких використовується вугілля антрацитової групи, для переходу на вітчизняне вугілля газової групи.

Окрім того, уряду необхідно затвердити порядок переміщення товарів до або з районів окупованого Донбасу та перелік товарів, заборонених для переміщення, а також опрацювати і запровадити план дій щодо посилення боротьби з незаконним переміщенням товарів.

Кабмін зобов’язали відремонтувати пошкоджені мости, залізничні переходи, дороги у районі проведення АТО.

Окрім того, РНБО доручила ухвалити нову Енергетичну стратегію України.

Раніше НВ повідомляло, що президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення РНБО Про невідкладні заходи з нейтралізації загроз енергетичній безпеці України та посилення захисту критичної інфраструктури.

17 лютого має набути чинності надзвичайний стан в енергетиці, затверджений Кабміном 15 лютого в ході позачергового засідання.

Ці заходи пов'язані з повною блокадою постачання вугілля-антрациту з окупованих територій Донбасу і, відповідно, перебоями постачання вугілля на теплові електростанції України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X