Різкий стрибок світових цін на нафту і охолодження ринку зрідженого газу в Україні – огляд і прогноз ринку нафти і пального

10 жовтня 2016, 13:50
Минулий тиждень став періодом різкого зростання світових котирувань на нафту. Не відстають і українські АЗС, які підняли ціни слідом за європейськими трейдерами

У п'ятницю, 30 вересня, світові ціни на нафту трохи знизилися через побоювання інвесторів щодо реалізації угоди ОПЕК.

Втім, починаючи з понеділка, 3 жовтня, вартість нафти пішла вгору. Інвестори відігравали повідомлення про досягнення ОПЕК угоди щодо обмеження видобутку сировини. До того ж аналітики Morgan Stanley відзначили, що готовність Росії та інших великих нафтовиробників, що не входять до складу ОПЕК, брати участь у переговорах щодо обмеження видобутку нафти збільшує шанси на досягнення остаточної угоди.

Відео дня

Підняття цін тривало до четверга, 6 жовтня, через даны Американського інституту нафти (API) про зниження запасів сировини в США. Таким чином, нафту марки Brent вперше з червня перевищила $52/барель, а нафта марки WTI торгувалася дорожче $50/барель з того ж часу.

Проте, в п'ятницю, 7 жовтня світові ціни незначно знижувалися на тлі даних американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes про зростання числа бурових установок за вересень на 37 одиниць (+2,3%) у місячному вираженні – до 1584 штук. На зниження цін також вплинула заява глави Міненерго Росії Олександра Новака про зустрічі з ОПЕК в Стамбулі 12 жовтня.

На думку аналітиків консалтингової групи А-95, максимально волатильними днями стануть 10-13 жовтня, коли світові ціни будуть орієнтуватися на чутки і витоки інформації з Стамбула, де пройде Світовий енергетичний саміт.

Також цього тижня факторами, що визначають ціни на нафту, стануть публікація деталей алжирської угоди, дані про запаси сировини в США.

Неспокійно і на українському ринку нафтопродуктів. Так, за даними директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, за минулий тиждень їх ціна у великому опті зросла, реагуючи на скачки європейських котирувань, які додали близько $40/т.

"Особливістю тижня стала мінімальна пропозиція бензинів, пов'язана з неритмічністю поставок з Білорусі", – додав Куюн.

А роздрібний паливний ринок гойдало протягом тижня. За даними аналітика консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренко, ще на початку минулого тижня, ціни на дизпаливо знизились на 20-30 коп/л, а до середини зростання знову відновивились.

"В результаті все повернулося на показники кінця вересня", – пояснює Сіренко.

Крім того, варто відзначити мляву реалізацію, яка була обумовлена дощовою погодою, що унеможливлює проведення будь-яких польових робіт. А це, як ми знаємо, досить болісно для оптовиків.

Також деяким зростанням характеризувалася ситуація і в дрібнооптовій торгівлі бензинами. За даними Сіренко, 7 жовтня, середньозважена ціна на октановий ресурс підвищилася до наступних значень: А-92 – 18,69 грн/л (+17 коп/л, або 0,92%), А-95 – 19,59 грн/л (+13 коп/л, або на 0,68%).

При цьому ринок зрідженого газу остигає. За даними Куюна, за тиждень оптові ціни на ресурс значно просіли. Ціни опустилися і в роздрібі майже на півтори гривні – до 12,51 грн/л.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

За прогнозами Куюна, цього тижня можливе незначне подорожчання оптових цін за рахунок підвищення вартості нафтопродуктів в європейських портах. Більше пощастило автомобілістам, які заправляються автогазом. Цього тижня очікується продовження зниження цін.

Показати ще новини
Радіо NV
X