Рівень життя в Росії впав дуже сильно - американський економіст розповів, скільки витримає санкції російська економіка

22 вересня 2016, 17:32
Російський уряд отримує потрібний йому курс рубля за рахунок збідніння населення

Про це розповів Андерс Аслунд, старший науковий співробітник американського аналітичного центру Atlantic Council.

"Економічна політика Росії дуже особлива. Я б сказав, драконівська. Її суть зводиться до простого принципу: все для держави і нічого для людей. Рівень життя в Росії впав дуже сильно",- розповiв Аслунд.

Відео дня

За даними економіста, з листопада 2014 го реальні зарплати скоротилися на 10%, а в цьому році доходи населення вже встигли впасти на 5%. При цьому ВВП в минулому році скоротився на 3,7%, а в цьому році впаде десь на 1% або менше.

Аслунд зазначає, що рівень життя впав набагато більше, ніж ВВП: "Це не тому, що динаміку ВВП підтримували інвестиції - вони впали приблизно так само, як і рівень життя".

Крім того, говорить спеціаліст, Росія дозволяє рублю девальвувати пропорційно падінню цін на нафту, в результаті девальвація виходить глибшою, ніж вона повинна була б бути.

В результаті, Росія отримує величезний профіцит платіжного балансу, торговий профіцит. Вони дуже сильно урізують імпорт, оскільки нафта подешевшала, а через санкції немає доступу до міжнародного фінансового ринку.

За словам Аслунда, російське населення дуже сильно страждає через західних санкцій, і питання в тому, скільки вони ще витримають. "Поки ми побачили на диво мало реакції від людей на погіршення економічної ситуації. Але можна говорити про те, що західні санкції зупинили російську військову агресію - в Сирії і на Донбасі", - зазначає економіст.

Детальніше читайте в інтерв'ю з Андерсом Аслундом в новому номері журналу Новое Время - №35 від 23 вересня

Показати ще новини
Радіо NV
X