Рівень "тіні" в економіці України знизився

22 червня 2018, 08:12

Рівень тіньової економіки в Україні в 2017 році знизився до 31% ВВП. Це на 4 процентних пункти менше, ніж у 2016 році.

Про це свідчать дані звіту Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

"Всі методи, з використанням яких здійснюється оцінка рівня тіньової економіки, показали зменшення рівня в порівнянні з 2016 роком", - наголошується в документі.

Відео дня

Детінізація економіки стала наслідком зниження інвестиційних ризиків на тлі відносної макрофінансової стабільності та продовження реформування економіки.

У той же час цей процес стримується низькою довірою до інститутів влади, збереженням значних викликів стабільності фінансової системи, наявністю непідконтрольних владі територій, підкреслюють в МЕРТ.

Найбільший рівень тіньової економіки традиційно виявив метод "витрати населення - роздрібний товарообіг" - 47% ВВП, хоча це на 4.п.п. менше показника за попередній рік. МЕРТ пояснює це великим зростанням обсягу продажу населенню споживчих товарів.

За монетарному методу скорочення склало на 2 п.п. - до 38% ВВП на тлі незначного скорочення питомої ваги готівки в грошовій масі при зростаючому споживчому попиті.

Електричний і монетарний методи показали скорочення рівня тіньової економіки на 3 п.п. кожен і склали відповідно 28% і 24% від обсягу офіційного ВВП, свідчать матеріали МЕРТ.

За методом збитковості підприємств рівень тіньової економіки скоротився в 2017-м в порівнянні з позаминулим роком на 2 п.п. (До 20% від обсягу офіційного ВВП).

Показати ще новини
Радіо NV
X