Ринок збуту української агропродукції: з ким найбільше торгувала Україна в січні-лютому 2016

23 березня 2016, 10:23
Лідерство в рейтингу найбільших імпортерів вітчизняної аграрної продукції утримує Китай - його частка в загальному обсязі українського експорту в січні-лютому склала 10,5%

Про це пише портал Agravery, посилаючись на дані Держстату та заступника директора Національного наукового центру " Інститут аграрної економіки Миколи Пугачова.

За даними Державної служби статистики України, зовнішньоторговельний оборот агропродовольчою продукцією за січень-лютий 2016 року склав 2,8 млрд дол., з яких експорт — 2,0 млрд дол. і імпорт — 0,8 млрд дол., а позитивне сальдо досягло майже 1,3 млрд дол.

Це трохи менше показників аналогічного періоду минулого року, коли зовнішньоторговельний оборот продукцієї АПК склав 3, 1 млрд доларів, експорт - 2,3 млрд доларів, імпорт - 0, 8 млрд доларів, додатнє сальдо склало 1,5 млрд доларів.

Відео дня

У 2016 році зберігається орієнтація на традиційні ринки збуту. Так, у січні-лютому 2016 країни Азії закупили українського агропродовольства на 0, 9 млрд доларів, їх частка в загальному обсязі експорту становила 45%.

Країни Європейського Союзу імпортували з України сільгосппродукції на 0,8 млрд доларів - 40% всього експорту сектора АПК.

Головними покупцями вітчизняного продовольства у світі залишилися Іспанія (9,5%), Індія (9,1%), Нідерланди (7,6%), Єгипет (5,4%) і Італія (4,9%).

Принагідно зауважимо, що Росія випала з двадцятки найбільших українських експортерів. Крім того, в той же час знизилися обсяги експорту вітчизняної сільгосппродукції на ринки країн Африки - до 0,2 млрд доларів (10%) і СНД - до 0, 1 млрд доларів (5%).

Найбільшим попитом за кордоном і раніше користуються українські зернові та олійні культури, рослинна олія, а також продукція харчової та переробної промисловості. Вони займають більше 90% в експорті товарів груп 1-24 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД).

Показати ще новини
Радіо NV
X