Ринок нерухомості почав зростати - обзор за тиждень

28 жовтня 2016, 12:47
На ринку комерційної нерухомості Києва вперше за три роки піднялися орендні ставки, а в країні зросли обсяги будівництва

1 Орендні ставки в Києві підскочили вперше за три роки

Рітейлери відчули невелике поліпшення бізнес-клімату в своєму сегменті і кинулися в ТРЦ. Максимальні орендні ставки на ринку торгових центрів Києва продемонстрували зростання вперше за три роки.

Відео дня

За даними компанії JLL, в 3-му кварталі 2016 року максимальна ставка оренди на ринку якісних торгових центрів Києва виросла на 8% і склала $780 за кв. м в рік.

Ринок ожив завдяки іноземним компаніям в сегменті fashion . Так, компанія MTI розширила портфель брендів і відкрила перший магазин Armani Exchange. Крім цього, в 3-м кварталі в Києві з'явилися дебютні магазини брендів Maje і Sandro (Франція), Isabel Garcia, Silvian Heach (Італія), Kiwe (Туреччина), а також товарів для дітей Reima (Фінляндія).

Підвищення орендних ставок відбулося за рахунок скорочення вакантних площ. Великі мережеві оператори і приватні власники середнього і малого бізнесу прагнуть розміщувати свої магазини в ТРЦ Києва.
За даними JLL, В 3-му кварталі продовжилося скорочення обсягу вакантних площ в київських ТЦ – до 4,6%, що на 1,0 в. п. нижче, ніж в кінці 2-го кварталу 2016 року, і на 2,9 в. п. порівняно з показником за аналогічний період 2015 року.

Судячи з усього, валютний колапс більше не лякає рітейлерів. Хочеться вірити, що поступово ринок комерційної нерухомості буде відновлювати показники. Хоча давати багатообіцяючі прогнози поки ще рано. Хто знає, як поведе себе гривня в найближчому майбутньому.

2 В Україні збільшилися темпи будівництва

Як відомо, будівельна галузь слабко розвивається у відриві від попиту. А з ним в Україні справи йдуть добре.
Порівняно з минулим роком будівельні підприємства України в січні-вересні збільшили обсяги робіт на 13,2% – до 43,9 мільярда гривень.

За даними Держстату, обсяги робіт з будівництва будівель за звітний період збільшилися на 15% – до 23 мільярдів гривень.

Роботи з будівництва житлових будинків збільшилися на 13,4%, до 12 мільярдів гривень, з будівництва нежитлових будівель – на 17%, до 11 мільярдів гривень. Обсяги робіт з будівництва інженерних споруд зросли на 11,1% – до 21 мільярда гривень.

Як очікується, будівельна активність в наступні 12 місяців зросте в середньому на 2,5%

3 У КМДА придумали, як вирішити питання недобудов

Питання, пов'язане з виконанням зобов'язань перед ошуканими інвесторами недобудов, стоїть на порядку денному в Києві. Після скандалу з паном Войцеховським та іншими менш знаними недобудовами столиці, київська влада, ринок і ошукані вкладники вирішили думати, як виходити із ситуації.
І ось КМДА нарешті представив свій варіант дій.
В міськраді запропонували провести повний аналіз поточної ситуації з підключення до інженерних мереж міста. Будинки начебто можуть все-таки підключити до комунікацій. Але для цього ще потрібно домовитися з постачальниками послуг.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Крім того, влада наполягає на створенні і реєстрації юридичної особи, яка оформить на себе право власності на об'єкт незавершеного будівництва та буде виконувати функції замовника.

Таким чином проблемні будівництва хочуть передоручити іншим девелоперським компаніям. Але питання: хто з гравців ринку візьме на себе зобов'язання щодо проблемного об'єкта та здачі його в експлуатацію?

Зрозуміло, що запропонований алгоритм викликає багато питань, які, по-хорошому, потрібно вирішувати спільно – владі, забудовникам та інвесторам. Тільки таким чином можна прийти до якогось консенсусу, позбавити столицю від засилля недобудованих об'єктів, а десяткам людей нарешті дати можливість заселитися в чесно придбане житло.

житло
Показати ще новини
Радіо NV
X