Нафтовий план. Росія готується застосувати досвід американських сланцевиків — Reuters

26 червня 2020, 10:00

Росія планує пробурити тисячі нових нафтових свердловин, залишивши їх незакінченими, щоб швидко відновити нафтовидобуток, коли попит оговтається від удару пандемії коронавірусу.

Про це пише Reuters з посиланням на чиновників і аналітиків.

Агенство зазначає, що Росія готується застосувати досвід конкурентів, які видобувають сланцеву нафту в США. Вони зазвичай готують, але не вводять в експлуатацію свердловини до тих пір, поки ціна на нафту не досягне потрібного рівня.

Відео дня

В рамках угоди ОПЕК+ Росія скорочує видобуток на 2 мільйони барелів на добу. Міністр енергетики Олександр Новак говорив, що частина свердловин може бути втрачена безповоротно.

Низькі ціни на нафту не стимулюють компанії бурити більше свердловин, тому російська влада має намір стимулювати буріння через пільгові кредити. Нафтокомпанії отримають 400 мільярдів рублів на формування фонду незакінчених свердловин.

За даними джерела Reuters, одним з авторів ідеї є заступник міністра енергетики Павло Сорокін, колишній нафтогазовий аналітик американського інвестбанку Morgan Stanley. Сорокін сказав агентству, що підтримка нафтосервісу в умовах зниження попиту дозволить зберегти компетенцію і кадри, а також створити необхідний фонд незакінчених свердловин, готових до запуску в момент, коли з'явиться необхідність у нарощуванні видобутку.

«Зараз з Мінфіном допрацьовується стимулюючий механізм в розмірі ставки рефінансування Центробанку, який буде застосовуватися після введення свердловин в експлуатацію, щоб знизити вартість володіння свердловиною в її непродуктивний період», - пояснив Сорокін.

Директор з розвідки і видобутку нафти і газу VYGON Consulting Сергій Клубков зазначив, що план підтримки нафтосервісу на 400 мільярдів рублів дасть можливість пробурити приблизно 3 тисячі свердловин. Міністр енергетики РФ Новак заявив раніше, що компанії будуть бурити свердловини протягом двох років до закінчення угоди, яка закінчується в квітні 2022 року.

При цьому деякі учасники нафтового ринку сумніваються, що попит на нафту в майбутньому повернеться на докризовий рівень.

«Питання все ж в тому, а чи знадобляться вони [нові свердловини] нам? Навряд чи ми вийдемо на докризовий рівень видобутку. Нафта зараз не потрібна в такому обсязі і не знадобиться більше», - сказав один з них.

Як повідомлялося, ціни на нафту знизилися з початку 2020 року більш ніж на 40% слідом за безпрецедентним падінням попиту. Щоб стабілізувати ситуацію на ринку, країни ОПЕК+ домовилися знизити видобуток в травні-червні на 9,7 млн барелів на добу. У червні ОПЕК, Росія та інші великі нафтовидобувні країни вирішили продовжити рекордне скорочення видобутку нафти до кінця липня.

Показати ще новини
X