Оцінювати перші результати впровадження нового ринку електроенергії можна буде за підсумками липня — Домбровський

1 липня 2019, 13:40

Поки рано оцінювати запуск нового оптового ринку електроенергії. Це можна буде зробити лише за підсумками липня.

Про це сказав на засіданні погоджувальної ради в парламенті в понеділок в.о. голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Я б хотів застерегти як від надто трагічних оцінок, які сьогодні з'явилися в ЗМІ, так і від занадто оптимістичних - щодо того, що ринок стартував дуже добре. Перші результати запуску оптового ринку ми побачимо тільки за підсумками липня", - підкреслив він.

За словами Домбровського, в середині липня комітет проведе нараду для вивчення процесу впровадження нового ринку електроенергії та визначення можливих проблем.

Нагадаємо, 1 липня в Україні була запущена нова модель ринку електроенергії. Це було передбачено законом «Про ринок електричної енергії», який Рада прийняла в квітні 2017 року. У зв'язку з запуском нової моделі ринку єдиний покупець і продавець електроенергіі - ДП Енергоринок - починає процес ліквідації. Вводяться двосторонні договори між виробниками та постачальниками/споживачами, біржі - ринок «на добу вперед» і внутрішньодобовий ринок, а також балансуючий ринок, на якому буде розраховуватися вартість небалансів (різниці між прогнозним і фактичним споживанням). З запуском нового ринку в Україні зникли майже всі тарифи, які формуються регулятором.

Показати ще новини
Радіо NV
X