Війна проти бізнесу. 5 підсумків року для Ріната Ахметова — мінус заводи і канали. А що в плюсі?

11 січня, 08:04
Ексклюзив NV
Рінат Ахметов (Фото:Метінвест via Facebook)

Рінат Ахметов (Фото:Метінвест via Facebook)

Олігарх Рінат Ахметов пішов на війну. Повернутися він може бізнесменом — це головний підсумок минулого року для найбагатшої людини країни.

Рінат Ахметов майже за рік війни втратив більш ніж половину своїх статків, але лишається № 1 у списку найбагатших бізнесменів країни. У грудневому рейтингу Forbes, йому нарахували $4,4 млрд проти $13,7 млрд роком раніше.

Відео дня

NV Бізнес підбиває підсумки року для найбагатшого бізнесмена країни. Що він втратив, окрім грошей, і що зробив, щоб залишитись на вершині після нашої перемоги.

Крок у публічність

За рік, що минув, Ахметов дав велику кількість інтерв'ю та коментарів для ЗМІ. Це — вкрай незвично для власника найбільшої приватної компанії країни, який до того розгорнуто відповідав лише на футбольні питання переважно на власному телеканалі Україна. За минулі 20 років в українських ЗМІ згадується лише одне велике нефутбольне інтерв'ю Ахметова — у 2000 році бізнесмен особисто поспілкувався із Дзеркалом тижня.

Про що це може свідчити? Попри весь свій жах, війна виявилася ідеальним приводом для того, щоб змінити сприйняття себе суспільством і вийти з тіні. Тим більше, що бізнес Ахметова дійсно робить все можливе для перемоги. Металурги виготовляють протитанкові їжаки і металеві бліндажі. Енергетики рятують країну від темряви.

В останній на цей час бесіді із Washington Post Ахметов навіть згадав темний період свого життя. «Скажу вам чесно, свій перший капітал я заробив грою в карти. І ось що дізнався: карти — це тактика та стратегія, аналітичний склад розуму, практичний підхід і здатність перемагати», — заявив бізнесмен.

Хоча справа може бути не тільки у війні, а і в нестабільних відносинах з українською владою. Ахметов боляче сприйняв введення в дію 30 червня так званого закону про олігархів.

І зіграв на випередження.

Вихід з медіа…

Показати ще новини
Радіо NV
X