«Боятися треба не спецслужб, а своєї совісті». Рінат Ахметов про війну, владу, інвестиції та майбутні суди з агресором — інтерв'ю НВ

25 травня, 17:42
Ексклюзив НВ
Рінат Ахметов у Маріуполі 16 лютого 2022 року (Фото:пресслужба Р. Ахметова)

Рінат Ахметов у Маріуполі 16 лютого 2022 року (Фото:пресслужба Р. Ахметова)

15 запитань найбагатшому українцю про три місяці війни, відносини влади з бізнесом та майбутні інвестиції.

Рінат Ахметов — незмінний лідер ТОП-100 найбагатших українців від НВ та Dragon Capital і один із найвпливовіших громадян ​​країни. Його не можна назвати архітектором кланово-олігархічної моделі, яка процвітала в довоєнній Україні, але він вміло скористався її можливостями, сформувавши найбільшу фінансово-промислову групу з активами в металургії, енергетиці, медіа та банківській сфері.

Відео дня

Війна повністю змінила і Україну, і Ахметова. З 24 лютого він — взірець бізнесмена, який для перемоги використовує всі свої фінансові та промислові ресурси. Водночас залишається в Україні і публічно, на відміну від деяких колег по дуже великому бізнесу, називає дії росії геноцидом, а російського диктатора путіна — воєнним злочинцем.

Як постраждав бізнес Ахметова, коли закінчаться гроші у його благодійного фонду, як уникнути зловживань при відновленні України після війни? НВ передало через пресслужбу 15 запитань для бізнесмена. Публікуємо його письмові відповіді.

— Якою була ваша перша реакція, коли російські війська перетнули північні кордони? Чи довелось вам евакуйовуватися?

 — Морально я був готовий до початку війни. Про ймовірне вторгнення росії говорили всі наші західні друзі впродовж чотирьох місяців. Війну я зустрів у своєму ліжку в Києві. Помічник мене розбудив і сказав — прокидайтеся, почалася війна. З того часу я перебуваю в Україні й нікуди не евакуювався.

— Чому, на відміну від інших представників великого бізнесу, ви не виїхали з країни ввечері 23 лютого? Вас заспокоїла впевненість Володимира Зеленського на зустрічі з бізнесом?

 — Після зустрічі з Президентом 23 лютого я вечеряв зі своїми друзями в себе вдома, у Києві. Вони здебільшого, як і я, були певні, що війна почнеться. І вони мені поставили це питання — чому я не поїхав одразу. Вам відповім так само, як і їм — війну я зустріну у своєму будинку, в Україні, як і ви. Прилетіти і відразу полетіти — неприпустимо для мене, дуже соромно по-людськи.

— SCM переносить потужності кількох підприємств на захід України. Це означає, на вашу думку, що Путін уже не зможе туди дістатись?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X