Майже 70% українців називають економічну ситуацію в країні поганою — опитування

9 лютого 2021, 18:53

Більшість опитаних українців (48%) вважають, що найближчим часом економічна ситуація в країні не зміниться. Трохи більше ж кількість українців (53%) не очікують поліпшення власного добробуту.

69% опитаних українців оцінюють економічну ситуацію в країні як «дуже погану» або «досить погану». Про це йдеться в результатах опитування, опублікованого центром Разумкова.

Відео дня

При цьому, «хорошою» або «дуже хорошою» ситуацію вважають лише 2% українців. Ще 26% опитаних вважають ситуацію «не поганою і не хорошою».

При цьому, 43% українців оцінюють власний добробут як «дуже» або «досить» погане, і 46% опитаних - як «не хороше і не гарне». Водночас «хорошим» або «дуже хорошим» своє матеріальне становище вважають 7% опитаних українців.

Також тільки 7% респондентів очікують, що економічне становище України зміниться на краще в найближчі три місяці. При цьому 8% опитаних сподіваються, що за цей термін зміниться на краще рівень добробуту їх родини.

У той же час 32% українців вважають, що в найближчі 3 місяці економічне становище країни зміниться на гірше. При цьому 24% українців очікують, що за цей час зміниться на гірше рівень добробуту їх родини.

Однак, найбільш популярним серед українців виявилося думка, що економічна ситуація в найближчі три місяці істотно не зміниться. 48% і 53% опитаних не очікують зміни для економіки країни і особистого добробуту в зазначений термін.

Відзначається, що очікування змін в економічній сфері є не такими песимістичними, як в грудні минулого року. Тоді погіршення економічної ситуації в країні очікували 41% респондентів, в погіршення власного добробуту - 32% українців.

При цьому, очікування українців щодо економічних змін в найближчі 2-3 роки суперечливі. Частки респондентів, які очікують, що в зазначених період економічна ситуація в країні та їх добробут покращаться, погіршаться або не зміняться - відрізняються мало. Вони знаходяться в діапазоні від 19 до 25%.

За даними опитування, 16% українців, що країна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих декількох років, 51% - що вона здатна подолати в більш віддаленій перспективі, а 20% - що не здатна їх подолати.

Нагадаємо, що Міністерство розвитку економіки поліпшило оцінку скорочення економіки України в жовтні-грудні до 1% ВВП . Раніше міністерство очікувало падіння на 3%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X