Рева розповів, як 35 років стажу вплинуть на пенсії українців

6 жовтня 2017, 08:24
Страховий стаж у розмірі 35 років гарантуватиме пенсію в розмірі 35% від зарплати

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає УНІАН.

"У нас в пенсійній формулі три показника. Показник перший - середня зарплата за три роки перед виходом на пенсію. Позиція два - індивідуальний коефіцієнт заробітку, тобто порівнюється кожен місяць, коли ви платили внесок, з середньою зарплатою по Україні і виводиться коефіцієнт. Сума коефіцієнта ділиться на їх кількість і виходить середній коефіцієнт. і третій показник - коефіцієнт страхового стажу. Якщо ми говоримо, що коефіцієнт дорівнює одиниці за кожен рік, в якому ви працювали, то при повному страховому стажі який відсоток ви повинні отримати заміщення? Якщо у нас 35 років - умова для виходу на пенсію в 60 років? 35%. Будь ласка, все у ваших руках, працюйте, платите внески, і ви за цією формулою отримаєте не менше 35% своєї середньої зарплати ", - заявив Рева.

Відео дня

Крім того, він зазначив, що підвищити пенсії без підвищення страхового стажу неможливо, оскільки дефіцит бюджету становить 141 млрд грн, а коштів немає не тільки на підвищення пенсій, а також на поточні виплати пенсіонерам.

"При 26 млн осіб працездатного віку у нас офіційно платять ЄСВ (єдиний соціальний внесок) всього 12 млн чоловік, а за офіційною статистикою в Україні 16 млн зайнятих. Тобто 4 млн офіційно не платять страхові виплати. З 12 млн людей, які платять податки, - 4,5 млн осіб сплачують з мінімальної заробітної плати", - сказав Рева.

Нагадаємо, 3 жовтня, Верховна Рада прийняла пенсійну реформу, яка передбачає проведення осучаснення пенсій з жовтня і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію.

При цьому віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявив, що не всі пенсіонери зможуть отримати підвищені пенсії в жовтні.

Раніше повідомлялося, як буде розраховуватися пенсія в Україні після реформи.

Також вчора, 5 жовтня, в Пенсійному фонді розповіли, коли перерахують пенсії в Україні

Показати ще новини
Радіо NV
X