Рева пояснив, як проведуть монетизацію субсидій

18 квітня 2018, 17:15

Міністерство соціальної політики має намір провести монетизацію субсидій для домогосподарств у два етапи.

Про це повідомив міністр соцполітики Андрій Рева в ефірі телеканалу 112 Україна.

"На першому етапі ми плануємо монетизувати субсидії для тих домогосподарств, які мають індивідуальне опалення, тобто використовують газ або електроенергію для опалення приміщень", - пояснив він.

Відео дня

За словами Реви, другий етап буде стосуватися тих, хто отримує субсидії, проживаючи в багатоквартирних будинках з централізованим опаленням.

Він підкреслив, що планується ввести спеціальні рахунки, щоб уникнути випадків, коли за несплату послуг деякими мешканцями відключають весь будинок.

"Людина з цього рахунку буде мати право заплатити за певними рахунками за ті комунальні послуги, які він отримає", - зазначив він.

За словами Реви, якщо людина розрахувалася і у неї залишилися кошти після закінчення сезону, вона може їх зняти іта використовувати так, як вважає за потрібне.

Нагадаємо, з 1 травня 2017 року вступила в силу оновлена програма житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

У вересні Кабінет міністрів змінив порядок розрахунку "опалювальної" субсидії.

У кінці грудня Рева повідомляв, монетизацію субсидій перенесли на півроку.

У січні 2018 року наказ Мінфіну про монетизацію субсидій на рівні підприємств-постачальників енергоносіїв і житлово-комунальних послуг набув чинності .

На початку лютого в міністерстві заявили про завершення процесу підготовки змін до постанови Кабінету міністрів, що передбачає повну монетизацію пільг і субсидій по платі за утримання багатоквартирного будинку, прибудинкової території та вивезення сміття.

Однак, всеукраїнський рух ОСББ заявило, що вважає половинчастими і неприйнятними оприлюднені Мінфіном пропозиції по монетизації субсидій по платі за утримання будинків і прибудинкових територій, вивезення сміття.

Показати ще новини
Радіо NV
X