З політичною метою. Рева звинуватив облгази у “донамалюванні” заборгованості українців

21 березня 2019, 19:42

Облгази можуть переслідувати політичні цілі, коли незаконно донараховують тарифи і "донамальовують" заборгованість населення, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева у ефірі Радіо НВ.

Поки йдуть судові разбірки щодо незаконної діяльності облгазів, люди не повинні платити за свавільні нарахування всупереч закону, наголосив міністр.

"У нас сьогодні багато хто починає оперувати зростаючою заборгованістю населення. Так от, якщо ви візьмете оці борги, які "донамалювали" облгази і відкинете їх, ви побачите, що, в принципі, динаміка розрахунків і боргових забов'язань українців така сама, як і у попередні роки", – зауважив Рева.

Відео дня

Міністр соціальної політики також повідомив, що заборгованість українців є сезонною: взимку вона зростає, а коли починається більш теплий сезон, – зменшується.

"А тут вона аномально пішла вверх. Чому? Тому що були незаконні нарахування. Я, до речі, не виключаю, що це було зроблено з політичною метою, щоб показати перед виборами борців за народне щастя за ціну на газ: от дивіться, як зросли ціни. А хто це зробив? Кому належать ці облгази? Хто донараховував? Хто збільшував заборгованість?", – зазначив Рева.

Раніше у Нафтогазі повідомили, що три облгази незаконно нараховували додаткові обсяги газу споживачам.

Нагадаємо, переважна більшість облгазів в платіжних документах за жовтень 2018 року провели донарахування побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%, які враховують різницю в приведенні до стандартних умов.

Через це українці отримали платіжки за газ з великими сумами до оплати.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, почала масштабну перевірку облгазів.

Показати ще новини
Радіо NV
X