Рева допускає відмову Кабміну від підвищення цін на газ для населення

26 вересня 2018, 13:26

Міністр соціальної політики України Андрій Рева допускає відмову Кабінету міністрів від підвищення ціни на газ для населення з 1 жовтня, якщо не буде досягнута домовленість з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Про це він розповів журналістам, передає Інтерфакс-Україна.

За словами Реви, існує ймовірність, що дію постанови про спецзобов'язання буде продовжено і надалі, якщо не буде погоджено питання про нову ціну на газ з міжнародними партнерами.

Відео дня

За його словами, міністерство не виключає жодних варіантів у цьому питанні.

"Питання підвищення цін на газ до сьогодні не обговорювалося. Обговорювалися наші переговори з МВФ, з нашими партнерами, але конкретної дискусії про розмір ціни в уряді не було", - зазначив Рева.


Нагадаємо, що в березні 2015 року Україна і МВФ підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.

Зараз Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення до економічно обґрунтованого рівня. Підвищення, за різними оцінками, може скласти від 30% до 60%, у зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий пропонованому України варіанті компромісу в переговорах з МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд України в 2017 році прийняв рішення про підвищення газових цін, що дозволило отримати черговий транш кредиту МВФ. Однак згодом Кабмін в односторонньому порядку відмовився від виконання цього зобов'язання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X