Reuters: Росія обмежить поставки палива в Білорусь і припинить кредитування

10 серпня 2018, 17:47

Росія з жовтня припинить безмитні поставки нафтопродуктів і зрідженого газу в Білорусь, повідомляє Reuters.

Агентство посилається на пояснювальну записку заступника голови Белнафтохіму Андрія Рибакова до протоколу зміни двостороннього міжурядової угоди.

"Російська сторона ініціювала припинення практики безперешкодного вивезення з Російської Федерації в Республіку Білорусь нафтопродуктів, мотивуючи це втратами російського бюджету в умовах зростаючого обсягу їх вивезення", - цитує агентство текст пояснювальної записки.

Відео дня

Також Росія відмовилася від надання Білорусі держкредиту на суму до $1 млрд і заблокувала перерахування Білорусі двох кредитів з Євразійського фонду стабілізації і розвитку. Крім цього в липні Москва призупинила виплату по так званому механізму перемитнення і роботу щодо надання Білорусі держкредиту до $1 млрд на 2019 рік, пише Reuters.

Для відновлення енергопостачань і кредитування Росія вимагає компенсацій за поставлені раніше в країну нафтопродукти. Джерело агентства в російському уряді підкреслило, що в Кремлі стурбовані зростанням експорту в Білорусь, від чого страждає російський бюджет.

Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко в п'ятницю заявив, що Росія поводиться по-варварськи щодо до його країни, нібито білоруси васали росіян.

Показати ще новини
Радіо NV
X