Reuters: Путін хоче вилучити до бюджету надприбутки металургів і хіміків

9 серпня 2018, 23:13

Помічник російського президента Андрій Бєлоусова запропонував Володимиру Путіну поповнити бюджет на півтрильйона рублів за рахунок доходів найбільших гірничо-металургійних і хімічних підприємств, і президент РФ погодився, пише Reuters з посиланням на копію відповідного листа.

Агентство нагадує, що російській владі потрібно знайти кошти для поповнення казни на передвиборчі обіцянки Путіна. Для цього уряд РФ вже підвищив базову ставку ПДВ на 2,0 процентних пункти з початку 2019 року.

Відео дня

«У світовій практиці вилучення надприбутків, які утворилися завдяки ринковій кон'юнктурі і які не залежні від дій керівництва компаній, поширюється не тільки на нафтогазову галузь, а й на інші ресурсні галузі», - йдеться в тексті копії листа, на якому стоїть імовірно підпис Путіна і резолюція «Згоден» від 28 липня.

У листі також є таблиця, з якої випливає, що за 2017 рік розмір сумарних вилучень міг би скласти майже 514 мільярдів рублів.

У 2016 році уряд РФ прийняв заходи щодо вилучення в бюджет додаткових доходів орієнтованих на експорт нафтогазових компаній на тлі девальвація рубля, говориться в листі.

«У 2017 році завдяки зовнішній ринковій кон'юнктурі металургійні, хімічні, нафтохімічні і гірничодобувні компанії отримали сумарно понад 1,5 трильйона рублів прибутку до вирахування відсотків, податків, зносу і амортизації (EBITDA). При цьому податкове навантаження в середньому склало 7 відсотків у виручці компаній зазначених галузей, тоді як податкове навантаження нафтових і газових компаній в середньому становить 28 відсотків у виручці», - йдеться в листі.

У листі не уточнюється, яким чином можна вилучити ці доходи, Бєлоусов пропонує доручити уряду підготувати відповідні заходи.

«Зрозуміло, коли це відбувається з нафтовиками - це національні ресурси, це загальносвітова практика, а загальносвітової практики вилучення готового продукту начебто немає. Залишилося ще тільки вилучити у громадян долари», - сказало одне з джерел агентства.

У тексті копії листа Бєлоусов пропонує вилучити доходи у Євраза, НЛМК, Норнікеля, Сєвєрсталі, ММК, Металоінвеста, СУЕК, Мечела, Алроси, Полюса, Сибура, Фосагро, Уралкалія і Акрона.

Показати ще новини
Радіо NV
X