Reuters: Євросоюз згортає проект модернізації кордону з Україною

20 лютого 2018, 15:31
2764
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Reuters: Євросоюз згортає проект модернізації кордону з Україною - фото

Модернізація КПП була спрямована на скорочення термінів перетину кордонів та вдосконалення митних процедур

Європейський союз закриває проект з модернізації та будівництва прикордонних контрольно-пропускних пунктів (КПП) з Україною, розпочатий ще у 2014 році, через сумніви у здатності Києва проводити реформи.

Про це йдеться в матеріалі Reuters.

Даний проект був спрямований на допомогу в інтеграції економіки України з сусідніми країнами - Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією. На думку ЄС, модернізація КПП була спрямована на скорочення термінів перетину кордонів та вдосконалення митних процедур.

Однак, такі плани були зруйновані після низки затримок і перевитрат коштів за участю місцевих чиновників і підрядників, зазначає видання.

У заяві Reuters представник ЄС сказав: "Після нашої оцінки ми дійшли висновку, що проекти не можуть бути доопрацьовані вчасно. Наразі 6 проектів закриваються, а невитрачені гроші відшкодовуються".

Один з високопоставлених європейських дипломатів, які займаються відносинами з Україною, зазначив, що з боку України спостерігається певна "втома", існує невдоволення відсутністю реформ, особливо у сфері корупції.

Станом на кінець 2017 роки жоден з шести проектів контрольно-пропускних пунктів не був завершений, хоча ЄС надавав фінансування в розмірі €29,2 млн (близько $36 млн).

При цьому, Державна фіскальна служба (ДФС) заявила, що причини затримок полягають у зміні персоналу, а також те, що для схвалення і укладення контрактів необхідно більше часу.

При цьому, один із співробітників ДФС ще 12 березня 2017 року у внутрішньому листуванні стверджував: "Реалізація проектів відповідно до графіка не було виконана належним чином, що в найближчому майбутньому призведе до провалу проектів".

Посадова особа ДФС на умовах анонімності надало копію цієї записки Reuters за умови, що автор документу не буде ідентифікований. Адміністрація президента України Петра Порошенка не відповіла на прохання прокоментувати рішення ЄС про закриття проектів, а також його наслідки для іміджу України за кордоном.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 09:15

thumb img
До 2021 року ми хочемо вивести компанію на оборот в мільярд доларів. Інтерв'ю з СЕО GlobalLogic
Фінанси

21 травня, 18:35

thumb img
Коломойський остаточно програв суди Нацбанку по заставному майну на 2,6 млрд грн
Рітейл/Нерухомість

Сьогодні, 09:10

thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua