Рецесія російської економіки може затягнутись на 4-5 років

29 лютого 2016, 11:56
На думку експертів, опитаних інститутом Центр розвитку, цього року російську економіку чекає спад в 1,5%, повідомляє Газета.ru

Інститут провів консенсус-прогноз, в ході якого частина економістів сумнівається, що падіння вдасться подолати в наступному році. Двоє з опитаних заявили, що спад затягнеться на 4-5 років.

Відео дня

В опитуванні взяли участь 31 експерт з Росії та інших країн. Цього разу результати стали значно гіршими.

Тільки один учасник вважає можливим зростання економіки РФ в цьому році. Три місяці тому таких оптимістів було 13 з 29.

"У сукупності поточна динаміка макропоказників вказує на те, що спіраль рецесії в російській економіці продовжує закручуватися, а основним стабілізатором, що обмежує її масштаби, є подальша корекція імпорту", – заявив директор інституту Центру розвитку Наталія Акіндінова.

На погіршення прогнозу вплинули ціни на нафту. Раніше експерти очікували, що барель буде коштувати $55. Зараз ціну прогнозують на рівні $38, а на рівень $60 зможуть вийти не в 2017, як очікувалося, а тільки у 2022-м.

Середньорічний курс рубля буде в діапазоні 68-73 рублів за долар.

За очікуваннями експертів, інфляція в 2016 буде на рівні 8,9%. І тому рівня в 4%, який хоче досягти Центральний банк РФ, навряд чи зможуть досягти в наступному році.

"В цілому експерти не очікують значних змін у фінансовій сфері, проте перспективи відновлення стійкого економічного зростання російської економіки виглядають дуже сумнівними. При цьому за темпами зростання Росія буде помітно відставати не тільки від Китаю і Індії, і навіть не від світової економіки в середньому, але і від темпів у деяких розвинених країнах, зокрема в США", – зазначають у Центрі розвитку.

В Центрі розвитку вважають, що при поточній кон'юнктурі на нафторинку ($35 за барель), зовнішній ізоляції і адміністративному придушенні економічної активності, рецесія може затягнутися до 2018-2019 років.

Нагадаємо, Міністерство фінансів РФ спрогнозувало застій економіки на 15 років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X