Наслідки пандемії. Скільки ресторанів в Україні не переживе карантин

21 квітня 2020, 12:55

Співвласник ресторанів Mafia, Casta, BAO, NAM Тарас Середюк прогнозує, що половина ресторанів може не відкритися після завершення карантину

Приблизно половина ресторанів можуть не пережити карантин. Про це в інтерв'ю НВ Бізнес розповів співвласник ресторанів Mafia, Casta, BAO, NAM Тарас Середюк. Він пояснив, що до карантину половина ресторанів в Україні працювала зі збитками або невеликим прибутком. «Що таке невеликий прибуток? Це робота з рентабельністю 5-7%. Наприклад, продажі ресторану становлять $ 1,2 млн на рік, з них прибуток - $ 70-90 тис. Що таке $ 90 тис., якщо амортизація обладнання становить п'ять років? Тобто через 5 років потрібно профінансувати ремонтні роботи в ресторані на 80-90%, замінити стільці, крісла, оновити систему вентиляції », - говорить він.

Відео дня

У Китаї, розповідає Тарас Середюк, заклади громадського харчування після карантину вже відкрилися. Під час першого уїк-енду все було заповнено. Але потім завантаження знизилося до 50%. Після карантину у гостей збережеться звичка дотримуватися дистанції, економити і працювати поза офісами, каже експерт. «Якщо припустити, що попит знизиться на 20-30% в порівнянні з докризовим, то закриється половина ресторанів», - підкреслює він.

Близько 200-300 тис. людей в найближчі рік-півтора залишаться без роботи в ресторанній галузі, прогнозує Тарас Середюк. «Я думаю, що раніше галузь не відновиться. Коли США долали Велику депресію, то в цей час будувалося багато інфраструктурно-соціальних об'єктів, найвідомішим серед яких є дамба Гувера. Нам потрібні соціальні проекти, реалізацію яких би оплачувала держава. У них можна залучати людей, які втратили роботу », - каже він.

Показати ще новини
Радіо NV
X