Регуляторна служба відмовилася оскаржувати рішення Кабміну про ціни на газ

30 жовтня 2018, 11:28

Державна регуляторна служба не може оскаржити постанову Кабінету міністрів про підвищення ціни на газ для населення з 1 листопада.

Про це повідомила глава служби Ксенія Ляпіна в коментарі Українським новинам.

Закон про засади регуляторної політики в сфері господарської діяльності не дозволяє службі оскаржувати рішення Кабміну, які вже ухвалені, зазначила вона.

Відео дня

Таким чином, служба вже не має жодних повноважень будь-яким чином впливати на ситуацію.

"За статтею 29 цього закону ми маємо такі повноваження лише щодо рішень служб, міністерств, а щодо рішень Кабміну таких повноважень немає. Ми можемо аналізувати урядові проекти лише на стадії їх підготовки. Якщо постанова прийнята і набула чинності, повноважень оскаржувати його у нас немає", - сказала Ляпіна.

Таким чином, Регуляторна служба лише звернула увагу Кабміну на ризики, які несе постанова №867, а далі справа за прем'єр-міністром.

Основна претензія служби полягає в тому, що порядок збору Міністерством фінансів персональних даних споживачів газу (в тому числі номер платника податків, адреса, паспортні дані, які передбачені документом) порушує закон про персональні дані.

Крім того, в рішенні Регуляторною служби наголошується, що застосування деяких норм постанови в запропонованій редакції може призвести до монополізації роздрібного ринку газу на користь НАК Нафтогазу України та порушує закон про ринок природного газу.


Нагадаємо, 19 жовтня Кабмін прийняв рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5% з 1 листопада 2018 року.

До цього часу ціна газу для постачання населенню і ТКЕ залишиться на колишньому рівні - 4 942 грн за 1 тис. куб. м, а для кінцевого споживача з урахуванням ПДВ та інших зборів - 6 958 грн за 1 тис. куб. м. З 1 листопада кінцева ціна для населення становитиме 8 593 грн за 1 тис. куб. м газу.

Зараз Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року. Місія МВФ з 6 по 19 вересня цього року працювала в Києві.

Як повідомив глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв, Україна домовилася з МВФ про поступове підвищення ціни на газ. За його словами, з представниками місії Фонду досягнута "принципова домовленість". Передбачається, що ціна на газ буде доведена до рівня імпортного паритету до 2020 року, тобто протягом двох років.

На засіданні уряду 24 жовтня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що ціна на газ для населення не буде підвищуватися до кінця поточного опалювального сезону.

Наступний етап підвищення запланований на 1 травня 2019 року, коли ціна підвищиться приблизно до 10 тис. грн, ще один - через рік, з 1 січня 2020 року, коли ціна газу для населення зрівняється з ціною для промислових споживачів за умови передоплати до періоду поставки і становитиме близько 12 тис. грн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X